Menu

Zo života našej školy

Smernice pána primátora

Smernica primátora o prijímaní a vybavovaní podnetov o protispoločenskej činnosti TU

Smernica o zodpovednej osobe TU

Narodeniny a meniny

Dnes (Pondelok 27.9.2021)
Hana Tóthová (III.B)
Filip Vašek (V.A)
Darius Wasik (VI.A)
Zajtra (Utorok 28.9.2021)
Natália Barkócziová (II.A)
Sofia Czuczorová (VII.B)
Veronika Parmová (III.A)
Pozajtra (Streda 29.9.2021)
Daniela Janeková (VI.B)
Michaela Adamková (II.C)
Michal Ball (V.A)
Michal Barát (V.B)
Michal Czuczor (VIII.B)
Michal Dojčan (II.B)
Michal Gorilák (V.C)
Michaela Juhásová (IX.B)
Damián Juhász (II.B)
Michal Kopáč (VI.A)
Michal Kádár (I.C)
Michaela Medgyesiová (VII.A)
Michal Molnár (I.B)
Michaela Reményová (I.B)
Michal Sileský (VI.C)
Michal Tóth (I.C)
Damián Vindiš (VII.D)
Michal Škvára (VII.C)
Damián Matthias Čulák (IV.B)
Popozajtra (Štvrtok 30.9.2021)
Nikola Brániková (III.C)
Lea Horváthová (I.C)
Laura Virágová (V.C)
Zuzana Čerešňová (V.B)

Fotogaléria

Interaktívna prehliadka

Pozrite si naše učebnePozrite si naše učebne

Interaktívna prehliadka školy TU

Pondelok 27. 9. 2021

Projekt ERASMUS

 

Project links

SPANISH MEETING: http://cpguernica.wixsite.com/wearecooperartive/spain1

ITALIAN MEETINGhttp://cpguernica.wixsite.com/wearecooperartive/italy

https://youtu.be/S8JmGOg_k3o

POLISH MEETING:       http://cpguernica.wixsite.com/wearecooperartive/poland

Naša fotogaléria (Our photogallery) TU

Videogaléria : Video z Talianska č.1 TU

                                                    č.2 TU

http://www.novezamky.sk/vzdelavacia-aktivita-ziakov-v-nbsp-ramci-projektu-erasmus-43/d-23365

http://skolskyservis.teraz.sk/zakladne-skoly/vzdelavacia-aktivita-ziakov-v-polsku/35206-clanok.html

 

Polish meeting  - May 2017  HERE

V dňoch od 21.5.2017 do 27.5.2017 sa naša škola zúčastnila vzdelávacej mobility žiakov v mestečku Strawczyn, Poľsko. Stretnutie absolvovalo 5 žiakov: Bibiána Barátová, Hamy Nguyen Ba, Zina Valkusová, Lukáš Kuzma a Filip Vavrík a 3 učiteľky: Mgr. Melinda Kovácsová, Mgr. Hana Janičová a Mgr. Dominika Dojčánová.

Žiaci boli ubytovaní v hostiteľských rodinách, čo im umožnilo spoznať inú kultúru, spôsob života a používať cudzí jazyk aj mimo školy.

Hlavným cieľom stretnutia bolo vytvoriť spoločne sochu Malého Princa a ďalšie postavičky a veci zo známeho diela. Žiaci použili rôzne výtvarné techniky a postupy prác, ktoré sa vykonávali aj inak ako u nás, a veľmi ich to zaujalo. Základom však bolo kooperatívne vyučovanie.

Podstata kooperatívneho vyučovania spočíva v tom, že žiaci triedy  na vyučovaní pracujú v malých skupinkách – riešia úlohy, osvojujú si vedomosti, vykonávajú rôzne praktické činnosti v atmosfére rovnoprávnosti a spolupráce. Hodnotenie žiaka závisí od výkonu skupiny, ktorej je členom.

V prospech realizácie kooperatívneho vyučovania hovorili ich spoločné výtvarné práce a aktivity na spoznávanie miest Kielce a Krakow. Žiaci spoznali, čo znamená zodpovednosť, povinnosť, včleňovanie, podriaďovanie, spolupráca, pomoc, úcta k presvedčeniu iného a tolerancia.

Žiakom, aj pedagógom toto stretnutie umožnilo vidieť a zažiť, ako vlastne funguje kooperatívne vyučovanie. Mali sme možnosť vidieť časť krajiny Poľska, spoznať ľudí, ktorí tu žijú, pracujú, spoznať ich kultúru a zdokonaliť sa v anglickom jazyku, toto všetko bolo pre nás veľkým prínosom.

Mgr. Melinda Kovácsová

 

Počet návštev: 7894036

Vitajte na našom webe

Vážení a milí návštevníci,  srdečne Vás vítam na webovej stránke našej školy. 

Som veľmi rada, že ste si našli čas a zablúdili ste na túto stránku, ktorá Vás prevedie našou školou rodinného typu, jej aktivitami, históriou, napovie Vám čo to o zameraní našej školy, o jej zamestnancoch a žiakoch. A veru máme sa čím pochváliť ! :)

Každý si tu môže nájsť to svoje. Nezainteresovaný návštevník nové informácie, poznatky, zážitky, bývalý žiak krásne spomienky na roky mladosti, zabudnuté momenty a súčasný žiak každodenné radosti i starosti, dosiahnuté úspechy. Samozrejme tu nájdete všetky informácie povinne zverejňované v zmysle platnej legislatívy.

                                                                           
PaedDr. Marta Bystrická              
riaditeľka školy

 

Vzdelávanie

Kladieme veľký dôraz na poskytnutie vzdelania vysokej úrovne za pomoci moderných vyučovacích metód a najnovších technológií s prihliadnutím na možnosti každého žiaka. Prezentujú nás naše výsledky, na ktoré sme patrične hrdí.

Novinky

 • Na hodine výtvarnej výchovy sa nám podarili ježkovia. Tvoriť nás veľmi baví a už sa nevieme dočkať ďalšej hodiny. 😍

  Žiaci 1.A triedy s pani učiteľkou Katkou Fülöpovou

 • Tento rok sme prvýkrát zaradili medzi mimoškolské záujmové aktivity turistický krúžok. Deti, ktoré prejavili záujem , mali možnosť ihneď na prvom výlete pochopiť, o čom je ľahká turistika.
  Náš prvý výlet sme nasmerovali do Nitrianskeho kraja, na hrad Hrušov. Ide o zrúcaninu hradu, na strednom vrchole kremencového hrebeňa pohoria Tribeč, asi 2.5km na juh od obce Skýcov.
  Vyrazili sme od Topolčianok, po pekne vyznačenej zelenej turistickej trase. Najskôr sme prešli krásnym parkom s troma jazerami, z ktorého sme sa dostali na lúku a z lúky cez lesík, až po cieľové miesto hrad Hrušov. Deti boli úžasné a 12km túru zvládli bez problémov 😊.
  Samotný hrad Hrušov má oválny pôdorys a tvorí ho prvé a druhé predhradie, ďalej vnútorný hrad, ktorý sme si pekne celý obišli. Cestou na hrad sme deťom trochu porozprávali o histórii hradu, aby mali aspoň základné informácie o počiatočnom vzniku, až po súčastnosť. Po obhliadke hradu Hrušov, sme sa autobusom presunuli do obce Skýcov, kde sme sa krátkou prechádzkou s miernym stúpaním dostali na rozhľadňu. Tam sme mali možnosť vidieť celú obec Skýcov ako na dlani, ale i okolité dedinky a samozrejme aj hrad Hrušov . Rozhľadňa je súčasťov náučného chodníka Vápenný vrch, a je vysoká 18metrov. Odtiaľ sme spoločne pozvoľným krokom prišli k autobusu, ktorý nás všetkých v poriadku priviezol domov. Deťom sa výlet veľmi páčil a už sa tešia, kedy pôjdeme na ďalší 😊

 • Takto sa spolu všetci zabávame od začiatku školského roka.🙂

  Vych. ŠKD🌞

 • Včerajší podvečer sa niesol v športovej atmosfére našich mamičiek. V rámci projektu Európskeho týždňa športu si ženy prišli vyskúšať funkčný tréning. Skvelá hudba, pohyb, malé občerstvenie a príjemný kolektív na nás zanechali dobrý pocit, že sme pre svoje telo urobili niečo prospešné. Ďakujem všetkým zúčastneným za podporu našej školy a dúfam, že sa vidíme na tréningu.

 • Zdroj: Anton Hrachovský

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hradná 22, Nové Zámky
  Hradná č.22, 94056 Nové Zámky


 • Sekretariát: 035/6416057
  Ekonómka: 035/6416067
  Výchovný poradca: 035/3810070
  Špeciálny pedagóg: 035/3810063
  Vedúca školskej jedálne: 035/6416056

Fotogaléria