• Report p. Ing. Gréty Korpádiovej, ktorej fotky sú v každom dni bez samostatného albumu voľne viditeľné

• 01.07.2013 13:51
      • Utorok 18.6.2013
      • Prikladám hlásenie z prvého dňa zahraničného pobytu Vzdelávania učiteľov a žiakov CLIL vo Veľkej Británii, zo dňa 18.6.2013.

Po zhromaždení učiteľov a žiakov pred budovou školy na Hradnej ulici 22 v Nových Zámkoch v raňajších hodinách sa účastníci presunuli autobusom na viedenské letisko Schwechat, odkiaľ mali naplánovaný odlet v čase 7:40 hod Britskými Aerolíniami, s príletom na londýnske letisko Heathrow, terminál číslo 3 v čase 9:05 miestneho času.

Odtiaľ, po zhromaždení žiakov aj učiteľov a vybavení batožinových náležitostí, účastníci prešli na parkovisko, odkiaľ sa autobusovou prepravou zabezpečenou zo vzdelávacej inštitúcie SOL presunuli z letiska Londýn-Heathrow  do cieľového mesta Barnstaple v severnom Devone.

Približne v polovici cesty bola hodinová vzdelávacia prestávka za účelom prehliadky historického mesta Salisbury a hodinová návšteva historického miesta Stonehenge so sprievodcom. Vyučujúci aj žiaci sa počas nasledujúcich dní, ale aj neskôr pri spracovaní výstupov z pobytu, budú môcť k uvedeným, vypočutým a zažitým skutočnostiam a skúsenostiam vrátiť v rámci ďalšej výchovno-vzdelávacej činnosti.

Následne po ukončení prehliadky aj s podrobným odborným výkladom sa skupina presunula autobusom na miesto určenia do mesta Barnstaple, kde na parkovisku pred SOL organizáciou si prišli hosťujúce rodiny autami vyzdvihnúť žiakov aj učiteľov v termíne o 18:30 hod. miestneho času.

Po privítaní riaditeľom školy, pánom Grenvillom a stručnom oboznámení plánovaného postupu, sa rodiny s hosťujúcimi presunuli do svojich  domov, kde pokračovali s ubytovávaním a večernými aktivitami, vrátane večere a zoznamovania sa s podmienkami činnosti na obdobie ďalších dvoch týždňov.

V priebehu celej cesty sa vyskytol iba jeden menší problém so žalúdočnou nevoľnosťou u jedného zo žiakov. Uvedené skutočnosti riešil pedagogický dozor ihneď od začiatku ich vzniku  následne aj hosťujúca rodina prebrala žiaka so všetkými „ rodičovskými “ záväzkami vrátane lekárskej prehliadky.

Dňa 19.6.2013 bol už menovaný žiak v poriadku a správnym postupom sa podarilo predísť vážnejším komplikáciám.

Koordinátorka a garant projektu, pani Korpádiová, poskytuje aj obrazový a dokumentačný materiál z celého pobytu.