• DEŇ NARCISOV

•

Dňa 18.04.2024 (štvrtok) sa na našej škole uskutoční verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine - Deň narcisov. Prispieť do tejto zbierky môžu žiaci dobrovoľným príspevkom, dobrovoľníčky navštívia každú triedu.  Ďakujeme za Váš príspevok.

Mgr. Pintérová, Mgr. Hnátová

• Rovesnícke vzdelávanie

• Dnes sa na geografii Tomi Bajnok z 5.C stal na chvíľu učiteľom a porozprával žiakom z piateho ročníka o vysokej zveri. Keďže sme na posledných hodinách preberali listnaté a zmiešané lesy a Tomi sa vyzná v poľovníctve, vedel žiakom odpovedať na rôzne otázky. A že ich teda bolo! Napríklad: Ako rozoznáme daniela od jeleňa? Ako zistíme vek podľa parožia? Čo sú to jelene v lyku? Ako sa poľovníci starajú o les? A pod. Tomi bol vo vysvetľovaní perfektný a rovesníci boli tiež nadšení. Hodina uplynula ako voda a my sme sa opäť všetci dozvedeli niečo nové 🦌🦆🐗🐺🌳🌲.

Radka S.

• Malý futbal

• Včerajšie športové dopoludnie patrilo žiakom 5. a 6.ročníka, ktorí si boli zmerať sily v malom futbale.
            Konkurencia bola silná, avšak postup nám unikol len o 1 bod. Chlapcom ďakujem za vzornú reprezentáciu školy.

p.uč. Ondrejíková

• Vážení rodičia, milí naši budúci prváčikovia,

ďakujeme za dôveru, ktorú ste prejavili našej škole tým, že ste prišli na zápis práve do našej školy a zapísali ste to najcennejšie, čo doma máte - vaše dieťa. Počas dvoch dní sme mali jedinečnú šancu spoznať milých a šikovných predškolákov nielen z nášho mesta, ale aj okolitých dedín.

Veríme, že sa vám v našej škole páčilo a už teraz sa tešíte na september, kedy sa prvýkrát posadíte do školských lavíc a stretnete so žiakmi a zamestnancami našej školy.

A na záver patrí poďakovanie všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom za pomoc a dobre odvedenú prácu pri príprave i realizácii zápisu.

Marta Bystrická, riaditeľka školy

• Deň učiteľov

• Vážené kolegyne, kolegovia, v tento sviatočný deň sa vám chcem poďakovať za váš zodpovedný a profesionálny prístup k práci.

Dobrý pedagóg robí všetko v znamení bohatej žatvy. Sleduje oči svojich žiakov, aby sa vedel rozhodnúť, kde pridať odvahu, kde lásku, kde treba rozozvučať struny citu, lebo múdrosť bez spomínaných ľudských vlastností by nebola tou pravou.

Svojich žiakov učíte konať dobro. Musíte však rátať s tým, že vždy to nevyjde, aj keď sa veľmi snažíte. Práve preto musíte byť nároční, prísni, ale aj milí a láskaví. Mám tú česť spolupracovať s kolektívom, ktorého členovia  spĺňajú  tieto kritériá.

Prajem vám, aby vás elán, pracovná aktivita a životný optimizmus sprevádzali ešte veľa  rokov v plnom zdraví.

Vaša riaditeľka

• Vynášanie Moreny v ŠKD

• Nesieme Morenu v oleji smaženú,
            kde ju ponesieme, keď sami nevieme…

ŠKD Slniečko želá krásne veľkonočné sviatky 🌸🌷🐣💦

Vych. ŠKD Slniečko 🌞

• U11 - detská liga v malom futbale

• Dnes sme s našimi žiakmi v kategórii U11 dohrávali druhé kolo a odohrali aj tretie kolo detskej ligy v malom futbale. Naši malí veľkí futbalisti podali vynikajúci výkon, a to zo 7 zápasov sme vybojovali 5 víťazstiev, 1 remízu a 1 zápas nám nevyšiel. Žiakom ďakujem za vzornú reprezentáciu školy.