• Spolu múdrejší III

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Dávame Vám na vedomie, že naša škola v mesiacoch február až máj 2022  realizuje projekt ,,SPOLU MÚDREJŠÍ III“, ktorý nadväzuje na ukončený projekt ,,Spolu múdrejší 2“ (jeseň 2021). Tento projekt je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR, Európskou úniou a realizuje sa vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.“

Implementovaný projekt významne podporuje kvalitné a dostupné doučovanie svojich žiakov ohrozených školským neúspechom, ale i žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvára podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu. Cieľom projektu je vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, ako aj eliminácia rizika opakovania ročníkov a predčasného ukončenia vzdelávania žiakov. Realizáciou projektu prispejeme k zmierňovaniu dopadov pandémie vo vzdelávaní, ako aj minimalizovaniu negatívneho dopadu pandémie na ďalšie vzdelávanie žiakov.

„Tento projekt je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR, Európskou úniou a realizuje sa vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.“

Veríme, že touto cestou sa nám podarí nielen úspešne aplikovať princípy moderného vzdelávania, ale predovšetkým akceptovať a uspokojiť potreby všetkých detí, ktoré to nutne potrebujú.

PaedDr. Marta Bystrická, riaditeľka školy