• T9-2023

• Vážení rodičia, pedagógovia, milí žiaci!

Dňa 22. 3. 2023 (streda) sa v čase od 8,00 do 11,50 h. (ZZ – 1. sk. obmedzenia do 12,20  h., ZZ 2. sk. obmedz. do 12,50 h.) uskutoční celoštátne testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl. Žiaci budú testovaní zo SJL a MAT. Účasť každého žiaka je povinná.

V prípade neúčasti sa žiak musí zúčastniť náhradného testovania v krajskom meste v škole, ktorú určí Regionálny úrad školskej správy NR v spolupráci s NIVAM - dňa 4.4.2023 /v sprievode zákonného zástupcu/. Podrobnejšie informácie ohľadom testovania deviatakov môžete nájsť na stránke www.nivam.sk.

Mgr. Eva Vaďovská – vých. a kariér. poradkyňa

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Dňa 8. februára 2023 sa v Základnej škole na  Nábrežnej ulici v Nových Zámkoch uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády a naši žiaci v nej dosiahli vynikajúce výsledky. Test pozostával z otázok z monotematickej časti, ktorá bola zameraná na vedu a techniku. Druhú časť tvorili otázky z  regionálnej histórie a v tretej časti boli obsiahnuté otázky z príslušného učiva danej kategórie.

Traja žiaci získali popredné miesta:

• v kategórii F skončila  Ester Sedmáková (6.C) na 2. mieste,
            • v kategórii D obsadil  Alex Legutka (8.D) 3. miesto,
            • v kategórii C sa Emma Kádárová (9.B) umiestnila na 2. mieste a postúpila do krajského kola 😊

Veľké poďakovanie patrí aj ostatným žiakom, ktorí boli úspešnými riešiteľmi: Andrea Rišková (6.C), Lujza Vadkerti (7.A), Peter Habrman (7.B), Roland Maďar (9.A).

Všetkým našim žiakom blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Emmke Kádárovej prajeme veľa šťastia v krajskom kole, ktoré sa bude konať 3. apríla 2023 v Leviciach.

M. Pániková, P. Keresztesová

• 🎭Karnevalové vyučovanie 🎭👍🤩

• Posledný deň pred jarnými prázdninami sa niesol v znamení karnevalovej nálady.  Žiaci 1. – 4. ročníka mali zážitkové – „Karnevalové vyučovanie“. Na tento deň sa všetci veľmi tešili. Triedy sa zaplnili maskami a vyučovanie plné hier a zábavy mohlo začať. Po skončení netradičného vyučovania zábava pokračovala v ŠKD. To, že sa akcia vydarila, nám prezradili žiariace detské oči naplnené radosťou.

V dobrej nálade sme sa rozlúčili na jarné prázdniny.

p.uč.Vargová

• Farebné trávenie a vstrebávanie

• Na biológii v 7.C sa žiaci detailnejšie zaoberali procesom trávenia a vstrebávania – nakreslili v skupinách tráviacu sústavu, rozstrihali papiere rôznych farieb (jedna farba predstavovala bielkoviny, druhá cukry, tretia tuky) na väčšie a menšie kusy a umiestňovali ich do orgánov tráviacej sústavy tak, aby menšie kusy zostali pre tenké črevo, kde už dochádza k vstrebávaniu živín do krvi 😊

p.uč. Valkusová

• ❤️Valentínsky ples❤️

• Valentínsky ples pre siedmy až deviaty ročník má už niekoľkoročnú tradíciu a teší sa obľube žiakov. Inak to nebolo ani tento rok a 14.2. sme na našej škole oslávili sviatok zaľúbených plesaním.

O výbornú zábavu sa postaral DJ Igor Czuczor, ktorému veľmi pekne ďakujeme za skvelú atmosféru. Šťastlivci vyhrali aj krásne ceny v tombole. Vrcholom večera bola voľba kráľa a kráľovnej plesu. Vládcami sa stali deviataci z 9.B: kráľovnou Viktória Csomorová a kráľom Andrej Bólya. Svoje korunovanie oslávili spoločným tancom.

p. uč. Janičová