• Vianočný dar z Hradnej

• Aj tento rok sme v tomto vianočnom čase chceli potešiť seniorov v zariadení sociálnych služieb Vek nádeje Nové Zámky. Odovzdali sme im viac ako 50 naplnených darčekových tašiek. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky. Veríme, že sme všetkým obdarovaným vďaka vám priniesli kúsok šťastia a radosti do ich sŕdc.

Mgr. Viktória Teplanová, Mgr. Monika Pintérová

• SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU VIANOČNÚ VÝZDOBU A ČISTOTU TRIED

• V dňoch  5.12. až 20.12. 2023 sa uskutočnila na ročníkoch 5. – 9. súťaž o najkrajšiu vyzdobenú triedu. Hodnotila sa nielen vianočná výzdoba, ale aj čistota prostredia a celkový poriadok v triede. Všetci žiaci so svojimi triednymi učiteľmi sa v skutku naozaj snažili, čo najkrajšie tematicky vyzdobiť svoje triedy.  Vybrať tri najkrajšie vyzdobené a tiež upratané triedy nebolo pre členov žiackeho parlamentu a tajných škriatkov, naše milé pani upratovačky, vôbec ľahké.

Na prvom mieste sa umiestnila a putovný pohár o Najkrajšiu vyzdobenú triedu získala 8.B trieda. Na druhom mieste sa umiestnila 6.C trieda a na treťom mieste 7.C trieda.

Všetkým zúčastneným triedam ďakujeme za účasť v súťaži.

Mgr. Monika Pintérová , Mgr. Martina Pániková, Mgr. Alžbeta Eliašová

Foto zdroj: Mgr. Alžbeta Eliašová

• Vianočné tvorenie v dielni🎄

• Žiaci našej školy dostali možnosť vyskúšať si tvorivú prácu v profesionálnej dielni na Strednej odbornej škole stavebnej. Za pomoci majstra odborného výcviku Miroslava Žikavského, žiaci 6.A triedy vyrábali vianočné bedničky z dreva. Pracovali v dvojiciach, kde sa vzájomne krásne dopĺňali. Pod odborným dozorom učiteľa, ktorý im vo všetkom pomáhal, nakoniec vznikli krásne vianočné bedničky s vianočným odkazom. Materiál ako i náradie a možnosť pracovať v odbornej školskej dielni nám poskytla Stredná odborná škola stavebná, začo by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať pani riaditeľke Ing. Kataríne Törökovej. Práca v tejto dielni nám poskytla nie len nové odborné poznatky, ale aj rozvoj našich doterajších skúseností s prácou s drevom.

Učiteľka Micsinaiová

• 1. Miesto v knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch

• Tento polrok sa v 4.C tvorilo a čítalo. Naša trieda sa zapojila do súťaže s názvom S knihou do neznáma a deti si osvojili doposiaľ neznáme vedomosti. Z rôznych tém sme si vybrali čítanie knihy Hávedník. Každý žiak z triedy musel vytvoriť na ľubovoľnú “háveď” z knihy životopis, ku ktorému mu pomohlo práve čítanie tejto zaujímavej publikácie. Ako celá skupina sme tvorili projekt, kde sme pre tieto živočíchy a hmyz zhotovili HOTEL. Deti to poňali s humorom, a tak z toho vznikol naozaj ukážkový kúsok. Hotel má vlastnú recepciu, posilňovňu, hráčsku miestnosť, reštauráciu, izby, kúpeľňu a terasu, kde sa háveď môže zrelaxovať a opaľovať. S naším výtvorom nám pomáhala aj mamička a kolegyňa zároveň. Za tento projekt sme si vyslúžili 1.miesto. Jedno z ocenení pre víťazné triedy bola beseda s Branislavom Jobusom a naša trieda sa ako jediná zúčastnila workshopu s uznávanou ilustrátorkou Hedkou Gutierrez. Okrem toho sme dostali aj vecné ceny.

V decembri sme sa zúčastnili aj akcie, ktorú nám knižnica pripravila a spolu s knihovníčkou Alčou sme tvorili, smiali sa a čítali. Ďakujeme knižnici Antona Bernoláka v NZ, že sme sa mohli zapojiť do súťaže a už sa tešíme na ďalšie podobné projekty a akcie, ktoré nám pripravíte.

Mgr. Miriam Kucharovič Dibusová

• Projekt - Tréneri na školách

• Aj tento rok sme sa zapojili do projektu Tréneri na školách. Tentokrát sme tancom spestrili hodiny telesnej výchovy ôsmakom a deviatakom. Žiaci sa na hodinách zabavili a pre mnohých to bola vôbec prvá skúsenosť s tanečnými krokmi. No veď posúďte sami.

Veľké poďakovanie patrí pánovi Viktorovi Vadkertimu.

• Advent v ŠKD🕯️🕯️🕯️🎄

Zapálenie tretej adventej sviečky.

Tretí týždeň sa tretia sviečka mihoce.
            O chvíľku tu máme Vianoce.
            Prajeme všetkým čarovný predvianočný čas.

Mgr. Haládiková, Mgr. Szegediová

Foto zdroj: Mirka Antalecz

• Výsledky školského kola Pytagoriády

• V dňoch 12.-13.12.  sa   uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Do riešenia úloh sa zapojili žiaci 3.-8. ročníka. Riešili 15 úloh v čase 60 minút. Za každú správne vyriešenú úlohu získali 1 bod. Ak vyriešili úlohy skôr, ako za 60 minút, pripočítali sa aj body za čas (4 minúty = 1 bod).

Úspešní riešitelia školského  kola:

K výsledkom blahoželám  a ďakujem vyučujúcim matematiky za prípravu žiakov a organizáciu súťaže.

Marta Bystrická

• Vianočné tvorivé dielne v ŠKD 🎄🎨🎁

• V tomto čarovnom vianočnom období sme s deťmi v oddeleniach mali tvorivé popoludnia. Deti vlastnoručne vyrábali rôzne vianočné ozdoby zaujímavými technikami. Vianočné tvorivé dielne sme si spríjemnili spievaním vianočných piesní a u detí mali veľký úspech.

Vych. ŠKD Slniečko🌞

Foto zdroj: Mgr.Marcela Hnátová

• Plavecký výcvik 3.A

• V dňoch 11. - 14.12. absolvovali žiaci 3.A triedy plavecký výcvik 🏊 . Každý deň sa v plávaní zdokonaľovali a dnes získali zaslúžený certifikát. Ďakujeme aj skvelým p. trénerkám.

p.uč.Laczková