Hodiny techniky nie sú len hodiny teórie, ale predovšetkým jej zavedenie do praxe. Žiakov sa snažíme naučiť základné a bezpečné manipulovanie s ručnými nástrojmi ako je napr. pílka, vrták, hoblica, rašpľa a pod. Prvým krokom k zhotoveniu výrobku je technický výkres, ktorý si presne podľa technických noriem narysujeme. Pred zhotovením výrobku si ukážeme správny postup a nástroje, ktoré budeme na zhotovenie výrobku potrebovať. Pri tejto manuálnej činnosti si vedia žiaci okamžite overiť svoje manuálne schopnosti, ktoré by mohli v budúcnosti využiť pri úvahe svojho budúceho povolania. Niektorí žiaci vynikajú viac, iní menej, avšak radosť po dokončení výrobku má každý z nich, tak chlapci ako i dievčatá.
Šikovnosť našich žiakov je niekedy až ohromujúca, a výrobky sú naozaj krásne a precízne spracované. Zameriavame sa hlavne na prácu z drevom a oživujeme tým povolania našich predkov, ktoré sú už veľmi vzácne ako napr. rezbárstvo. V dielni máme malú výstavku prác: napr. varešky, domčeky pre vtáčiky, lyžice, meče, hračky a iné.
Žiaci majú tento predmet veľmi radi, nakoľko svojimi výrobkami vedia potešiť svojich najbližších vo forme daru, a ja ako učiteľka sa veľmi teším, že máme také šikovné a nadané deti.
Učiteľka Micsinaiová