Menu

 • Sopečná činnosť v V.C

  Áno, dobre čítate. V triede V.C dnes prebiehala sopečná činnosť. Žiaci si na hodinu geografie priniesli modely sopiek, ktoré potom odprezentovali svojim spolužiakom. Popísali stavbu sopky, čo sa ukrýva v jej vnútri, a čo sa deje keď taká sopka vybuchne. Niektoré modely boli zostrojené tak, aby dokonca simulovali výbuch sopky. Deti popísali, čo je na taký výbuch potrebné, zároveň o tom aj diskutovali. A že to bolo naozaj zaujímavé, o tom sa môžete presvedčiť pri pozeraní fotiek aj vy. 


  Mgr. Radka Sádovská

 • Dnešné projekty na geografii

  Na dnešnú hodinu geografie si žiaci V.B pripravili prekrásne projekty k učivu o sopkách. Práce boli kreatívne, jedinečné a skutočne zaujímavé a deti z nich mali naozaj radosť. Výbuch sopky v priamom prenose predsa nevidíte každý deň. A my sme ich dnes videli hneď niekoľko. Okrem nádherných, do detailov vyšperkovaných modelov, si deti pripravili a odprezentovali tiež referáty s obrázkami a zaujímavosťami, alebo dokonca videoprojekt a lampu ako sopku. Takto sa hned lepšie pamätá, z čoho sa taká sopka skladá. 45 minút prešlo, ani nevieme ako, a kolektívna radosť k tomu bola zaručená. Veď posúďte sami.

  Mgr. Radka Sádovská

 • ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE K NÁVRATU DO ŠKÔL

 • Získali sme účasť v Akadémii Mateja Tótha

  ❤❤❤ĎAKUJEME❤❤❤

 • 🎄Vianočný pozdrav z Hradnej🎄

 • Vianočné prázdniny

 • Šikovníci z 1.B

  pani učiteľka Eleonóra Vargová Žilinská

 •   10 zaručených aktivít, ktoré zmiernia tvoju úzkosť, strach v tejto neľahkej dobe

  Úzkostné poruchy stále častejšie zasahujú do života ľudí. Za ich zvýšeným výskytom stojí najmä emočné napätie z každodenného života. Príznaky úzkostných porúch sa  u jednotlivých ľudí môžu líšiť. Medzi príznaky patrí strach, vnútorné napätie, podráždenosť, slabá schopnosť sústrediť sa, suchosť v ústach, závraty, svalové napätie, potenie a búšenie srdca. Každý z týchto príznakov negatívne ovplyvňuje každodenný život. Existuje však množstvo aktivít, ako môžeš zvládnuť svoju úzkosť aj sám a tým zmierniť jej nepríjemné prejavy. Ponúkam ti 10 aktivít, ktoré môžeš vyskúšať počas prázdnin :

  1. Počúvať obľúbenú,  príjemnú hudbu,
  2. Prečítať si zaujímavú knihu,
  3. Tráviť čas hraním sa s domácim miláčikom,
  4. Pobyt v prírode spojený s prechádzkou,
  5. Zacvičiť si doma, napr. jogu,
  6. Nakresliť nejaký krásny obraz,
  7. Pozrieť si inšpirujúci film, video,
  8. Navariť si niečo obľúbené, chutné,
  9. Len tak si zatancovať,
  10. Naučiť sa správne a pravidelne dýchať.

   

  Naberte veľa síl a pozitívnej energie cez najkrajšie sviatky v roku – želám ŠŤASTNÉ VIANOCE !

  Vaša školská psychologička :)       

 • Zimné tvorenie v ŠKD ❄️🌲☃️🧑‍🎨

 • Stavovce našich lesov očami 5.C

  Keď sami žiaci pravidelne vravia, že sa tešia na hodiny biológie, je to tá najväčšia odmena pre učiteľa. V tejto triede mi to aj dokázali, keď mi poslali takéto nádherné výtvory lesných živočíchov. Vytvorili ich pomocou rôznych semien a strukovín.

  Krásne a pokojné sviatky všetkým praje p.uč.Bauerová

 • Hlasujte s nami do 19.12.2021 a vyhrajme pre školu tréningy s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

  Hlasujte za našu školu každý deň

  Svojim hlasom rozhodnete, či budeme opäť úspešní.

  SPOLU TO DOKÁŽEME

  ĎAKUJEME

  za každý hlas❤

   

  Hlasujte za našu školu každý deň❤

  TU👈

 • Projekt "Školská klubovňa pre všetkých"

  S veľkou radosťou Vám oznamujeme, že naša Základná škola získala príspevok pre projekt  ,,Školská klubovňa pre všetkých“  v grantovom programe SPPravmeTO  v hodnote 1500 eur od Nadácie SPP.  Prostriedky budú použité na nákup pomôcok pre našich žiakov :).  Veríme, že zakúpené pomôcky urobia radosť všetkým, ktorí ich budú používať . Ďakujeme !

                                                                                                                   

  Mgr. Alžbeta Eliašová – šk. psychologička

   

 • Zbierka pre seniorov

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Spoločne sme pripravili viac ako 30 darčekových krabíc, ktoré potešili seniorov v Zariadení sociálnych služieb Vek nádeje.

  V. Teplanová

 • Zvyky a tradície v ŠKD

  Už takmer mesiac sa v ŠKD SLNIEČKO venujeme zvykom a ľudovým tradíciám, ktoré sa spájajú so zimným obdobím. Pripomenuli sme si sviatok Kataríny, zvyky spojené s Ondrejom ako aj Barbory a tieto aktivity sme zavŕšili zvykmi ktoré súvisia so sviatkom sv. Lucie.

  Dievčatá z 3.A ustrojené za ,,Lucky" povymetali všetky kúty našej školy a povyháňali všetko zlé. 

   

  Mgr. M. Haládiková

 • Vianočná atmosféra na technike v 5.C- dištančne

  To, že vianočná nálada v každom z nás už nezastaviteľne rezonuje, sme mali možnosť zažiť aj na hodine techniky. Moje žiačky z 5.C sa s chuťou pustili do zhotovovania takýchto nádherných vianočných dekorácií. Čo poviete? Vyčaria aj Vám úsmev na tvári?

  tr. uč. Simona Kunčaková

 • Naša kostra Mercedes

  Keď sa učíme o kostiach, máme k dispozícii model kostry. Starší -Johnny- už odišiel do zaslúženého dôchodku,  a na škole pribudla druhá kostra. Žiaci jej dali meno Mercedes 😊  Pozrite sa, ako Mercedes ochotne pomáha siedmakom, aby sa naučili názvy kostí ľudského tela.

   

  ZVS

 • Bufet

  Bufet

  Bufet bude od 13.12. 2021 zatvorený. 

 • Svaly

  Siedmaci modelovali svaly z plastelíny, papiera či špagiet.

 • Tvorenie na hodinách Techniky🪚🔨

  Tak ako nám dáva Základná škola základné vedomosti z každého predmetu, tak i na hodinách Techniky sa snažíme o to, aby deti získali základné zručnosti pri manuálnych prácach v našej školskej dielni. Prevažne pracujeme s drevom, ale i ľahšími materiálmi ako plast, rôzne druhy tkanív, prípadne materiálov z prírody ako sú kamene, piesok, šišky, gaštany...a pod. Cieľom týchto vyučovacích hodín je, aby si i žiaci mohli reálne vyrobiť nejaký výrobok, pri ktorom sa používajú bežné ručné náradia ako sú pílky, hoblíky, kladivá, brúsky, rašple, kliešte a iné. Spoznať ich, vedieť ich rozoznať a v neposlednom rade aj vedieť ich správne používať.

  Výsledkom je vždy nejaký výrobok, ktorý potom dozdobujeme napr. farbami, kamienkami, rôznymi dekoratívnymi predmetmi.....podľa fantázie.

  Žiaci našej školy tento predmet veľmi obľubujú a ide im to ako od ruky. Sú veľmi šikovní a kreatívni, tak chlapci ako i dievčatá. Finálne výrobky nám zdobia našu dielňu, alebo nimi žiaci potešia niekoho blízkeho z rodiny a priateľov.

  učiteľka Micsinaiová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hradná 22, Nové Zámky
  Hradná č.22,
  94056 Nové Zámky


 • Riaditeľka: 035/6416066
  0901 702 328

  Sekretariát: 035/6416057

  Ekonómka: 035/6416067

  Výchovný poradca: 035/3810070

  Špeciálny pedagóg: 035/3810063

  Vedúca školskej jedálne: 035/6416056

Fotogaléria