Menu

 • Triedny výlet 6.B

  Dňa 26.5. - 28.5.2023 sme boli na školskom výlete vo  Vyhniach. Navštívili sme aj Banskú Štiavnicu, obdivovali sme krásy historického mesta a vychutnali si potulky v blízkosti unikátnych tajchov. Očarilo nás aj niekoľko ďalších krásnych zákutí nášho Slovenska: Kamenné more vo Vyhniach, nesklamal nás ani Vodný raj Vyhne, kde sme si po túre užili krásne slnečné popoludnie.

  Už teraz sa tešíme na ďalší spoločný výlet.

  6.b trieda

 • Škola v prírode - 3.deň🌟

  Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú..., ale nám sa dnes nad Tatrou blýskali len naše fotoaparáty a divo nám bili srdcia túžiace zažiť nové dobrodružstvá.S deťmi sa nám podarilo navštíviť Štrbské pleso a Vodopád Skok. Cesta k vodopádu nebola jednoduchá, a naše deti si siahli až na dno svojich morálnych a fyzických síl. Výstup zvládli na jednotku s hviezdičkou a odmenou im bol letný sneh a výhľad na dokonalú panorámu tatranských štítov.

 • Exkurzia 8.A a 8.C

  Dňa 30.mája sme sa so žiakmi 8.A a 8.C zúčastnili školskej exkurzie v Leviciach. Naša prvá zastávka bola v Energolande, kde sme sa dozvedeli, akým spôsobom funguje jadrová elektráreň Mochovce.

  Ďalšou zastávkou bola návšteva stálej expozície Tekovského múzea priamo v Leviciach. Oboznámili sme sa s históriou lekárnictva, hradu, ľudového odevu, vypočuli sme si zaujímavé informácie o cechoch a remeslách. Tento skvelý deň sme ukončili prehliadkou centra mesta. 

   

  Mgr. Pintérová, Mgr. Pániková, Mgr. Sileská

 • Úspešná nielen v škole

  Ak vykonávame niečo, čo nás skutočne baví a vidíme v tom zmysel, robíme to s vášňou a nadšením.

  Rodičia detí, ktoré športujú, veľmi dobre vedia, že ak sa dieťa športu venuje naplno, musí občas aj niečo obetovať. Skoré vstávanie pri dvojfázových tréningoch, soboty a nedele na súťažiach alebo letné prázdniny na sústredeniach. Všetky činnosti súvisiace so športom  vyžadujú sebadisciplínu a plné nasadenie. A tieto vlastnosti nechýbajú u Chloe Vörös z 2.B.  Gymnastický klub Nové Zámky začala navštevovať od 2 rokov. Najprv to boli hodiny formou hry, ale od 4 rokov sa začala trénovať v skupine. Čaru športovej gymnastiky naplno prepadla od 5 rokov. Pod vedením Mgr. Korpovej Adriany a Mgr. Korpovej Dominiky doteraz získala 11 medailí a 5 pohárov. 
  Profesionálnej gymnastike venuje každú voľnú chvíľku, a verím, že si odnesie do života veľa benefitov, ktoré jej dokážu v mnohom pomôcť aj v staršom veku. 
  Som nesmierne hrdá na jej úspechy❤❤❤
  1.miesto (3.kolo Slovenského pohára v športovej gymnastike žien 2021)
  3.miesto  (1.kolo SP Nové Zámky 2022)
  2.miesto, kategória A (3.kolo SP Trnava 2022)
  2.miesto, kategória A( M-SR v športovej gymnastike žien 2022)
  2.miesto (1.kolo Slovenského pohára JIPAST ženskej kategórii B 2023)
  2. miesto (Pohár UMB 2023)

  Tr.uč. Eleonóra Vargová Žilinská

 • Škola v prírode - 2.deň🌟

  "V zdravom tele zdravý duch", týmto výrokom sme odštartovali druhý deň ŠvP. Raňajšia rozvička nás sviežo prebrala a v takomto tempe sme pokračovali celý deň. Doobedný čas sme venovali rôznym športovým aktivitám a hrám v prírode, kde sme si upevnili medzitriedne kolektívy a vzájomné vzťahy. Poobedie sme venovali zopakovaniu ľudovej slovesnosti, ktorá pomocou pantomímy vyjadrovala slovenské príslovia a porekadlá, ktoré sme museli uhádnuť. Naše zdravie sme napokon podporili relaxačným plávaním a vodnými hrami. Už teraz sa nedočkavo tešíme na zajtrajší výlet a nové dobrodružstvá.

 • Radostný deň detí na Hradnej

 • Škola v prírode - 1.deň

  Šťastne sme dorazili do ŠvP v Lučivnej. Máme tu krásne tatranské prostredie a čerstvý horský vzduch. Ubytovali sme sa v luxusných izbách. Každá izba si vytvorila vlastné logo.

  Podelíme sa s našimi zážitkami každý deň. Pozdravujeme našich chorých spolužiakov, myslíme na vás 😍😍 a teraz si to už ideme poriadne užiť ! 💪💪

  vedúca ŠvP 

 • Deň rodiny 2023

  27. máj bol na Hradnej skutočne výnimočný! Slnečnú sobotu sme trávili mnohí nezvyčajne, v škole. Všetci spolu sme oslavovali náš už tradičný Deň rodiny. Hoci je slovo „rodina“ len všeobecné podstatné meno, skrývajú sa za ním ľudia, ktorí sú blízki nášmu srdcu, ktorí oslavujú s nami naše víťazstvá, pomáhajú nám pri prehrách, snívajú s nami o budúcnosti a nekonečne nás ľúbia. O to viac nás tešilo, že sa práve dnes stretla naša školská rodina s rodinami tých najdôležitejších – našich žiakov.

  Prítomných čakali mnohé športové súťaže a zábavné aktivity. Deti počas celého dňa zbierali pečiatky, ktoré si následne mohli zameniť za jazdu na koni, maľovanie na tvár či sladkú odmenu v podobe cukrovej vaty. Sily si medzi sebou v súťažiach zmerali i rodičia a učitelia. A to všetko pri lákavých vôňach variacich sa gulášov! K nezabudnuteľnej atmosfére prispela aj skvelá penová párty, ktorú sme si všetci užili!

  O kultúrny program sa postarali šikovné tanečníčky a tanečníci pod vedením Mirky Antalecz, Lucky Kociskej a Kristíny Szakácsovej. Za podporu vďačíme i OVD - Ovocinárskemu družstvu, Dvory nad Žitavou, za dodanie ovocia a ovocných štiav. Taktiež ďakujeme rodičom za darčeky do tomboly a v neposlednom rade našim pani kuchárkam, ktoré pomohli s varením guláša.

  Obrovské „ďakujeme“ však patrí hlavne zúčastneným a všetkým tým, ktorí priložili ruku k dielu. Najmä vďaka Vám bol dnešný deň tak čarovný, veď sa presvedčte, fotky hovoria samy za seba!

 • Oznam

   

  Vážení rodičia a milí žiaci, oznamujeme vám, že v dňoch 26.5. a 1.6.-2.6. nebude bufet v prevádzke. 

 • Prvá pomoc - 2.stupeň

  Dnešná súťaž v poskytovaní prvej pomoci organizovaná SČK bola skutočne náročná. Naši žiaci museli zvládnuť 8 stanovíšť s rôznymi zložitými situáciami. Súťažilo až 15 tímov žiakov 2.stupňa, ale našim šikovným piatakom a šiestakom sa podarilo vybojovať krásne 5.miesto. Právom im patrí veľká pochvala. Gratulujeme: Lukáš Oboňa (6.C), Martina Šimová (6.C), Annamária Valičeková (5.B), Dominika Guzmická (5.B), Liana Petrániová (5.C)


  Mgr. Sádovská Klaudia

 • Talentcentrum Nitra

  Tento týždeň sme sa so žiakmi ôsmeho ročníka zúčastnili aktivít kariérového poradenstva v Talentcentre Nitra. V rámci trojhodinového programu absolvovali naši ôsmaci 3 dotazníky – zamerané na všeobec. schopnosti, špecific. schopnosti a záujmy, skupinovú prácu a moderovanú diskusiu týkajúcu sa kariérovej orientácie. Bol to profesionálne pripravený program, ktorý im poskytol inšpirácie a pomôcky, k tomu, aby sa dokázali lepšie rozhodnúť a vybrať si ten správny profesijný smer. Program Talentcentra bol zameraný na sebapoznávanie, zisťovanie záujmov a zručností žiakov, orientáciu v informáciách o budúcej možnej kariére, pochopenie možností vzdelávacieho systému a predstavenie trendov trhu práce. Žiaci si inovatívne, zážitkové formy práce veľmi pochvaľovali, aktivity ich zaujali, a preto veríme, že ich táto akcia posunula o krôčik bližšie k správnej voľbe strednej školy a ich budúceho povolania.

  Mgr. Eva Vaďovská – vých. a kariér. poradkyňa

 • Vedomosti v pohybe

  Dňa 26.5.2023 sme sa zúčastnili vedomostno - športovej súťaže pod názvom: "VEDOMOSTI V POHYBE", ktorú organizovala SOŠ stavebná - ÉSzKI v Nových Zámkoch.

  Za našu školu prišli svoje všeobecné vedomosti a športovú šikovnosť ukázať: 

  Leonka Kočkovičová, Erik Kostoláni a Martin Lubušký. 

  V silnej konkurencii základných škôl sme nenašli premožiteľa, a tak sme najväčší pohár a najligotavejšiu medailu uchmatli my. Žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Majstrovstvá kraja - VYBÍJANÁ - 1.miesto🏆🥇

  V Nitre sa dnes konali Majstrovstvá kraja vo vybíjanej žiačok 🤾‍♀️🏐

  Odohrali sme víťazné zápasy v skupine:

  Hradná - Kolárovo  15:11

  Hradná - Jarok NR  16:12

  Hradná - Topoľčany 15:10

  Z prvého miesta v skupine sme postúpili do finále:

  Hradná - Šaľa  16:13

  Dievčatá si víťazstvom vybojovali postup na celoštátne kolo, ktoré sa uskutoční 13.-14.6. v Šamoríne.

  Gratulujeme: L. Vadkerti, S. Vadkerti, S. Véghová, V. Hangya, N. Halászová, N. Brenková, L. Juhásová, Z. Vavríková, M. Šimová, L. Decsiová, E. Martinčeková, M. Opálená, L. Hajmasyová

 • 2.miesto v malom futbale žiakov

  Včerajším dňom sme pre tento školský rok ukončili pôsobenie v detskej lige v malom futbale žiakov v kategórii U15. Turnaj pozostával zo 4. stretnutí a finálového FINAL FOUR.

  Počas celého trvania si naša škola viedla veľmi dobre. Chlapci odohrali skvelé zápasy, družstvá z jednotlivých škôl boli vyrovnané a mnoho zápasov záležalo od šťastia. Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

  Výsledky: 

  1. ZŠ SNP Šurany

  2. ZŠ Hradná Nové Zámky

  3. ZŠ Nábrežná Nové Zámky

  4. ZŠ Bethlena Nové Zámky

  5. ZŠ Devínska Nové Zámky

 • Prvá pomoc - 2.miesto v okrese

  Naši žiaci dnes získali krásne 2.miesto v okresnej súťaži v poskytovaní prvej pomoci, organizovanej Slovenským červeným krížom. Disciplíny skutočne neboli jendoduché, ale náš tím krásne a disciplinovane spolupracoval. Gratulujeme súťažiacim: Anička Kaletová (3.A), Nelka Páleníková (3.A), Ivanka Sláviková (3.A), Alex Fekete (2.C), Marcus Capulič (2.C)

  Mgr. Sádovská Klaudia

 • Andrej Halás zo 6.C triedy a jeho kanoistika 

  Sebadisciplína, pracovné nasadenie a zanietenosť... Tieto vlastnosti vnímam u Andrejka (ako jeho triedna učiteľka) už dlhšiu dobu. Okrem toho, že v škole dosahuje výborné vyučovacie výsledky, nezaháľa ani v rámci svojho voľného času. Roky sa už totiž venuje rýchlostnej kanoistike, v ktorej neustále napreduje. Jeho čerstvým úspechom bolo i úspešné umiestnenie v rámci celoslovenskej súťaže Rudno Cup - 8. ročník, z ktorej si odniesol bronzovú medailu. Z jeho výsledkov sa tešíme a veríme, že vytrvalosť, sebazaprenie a chuť neustále zlepšovať sa ho budú v jeho živote sprevádzať i naďalej.

  Simona Kunčaková

 • Prednáška k ZOOLYMPIÁDE v Bojniciach

  Biologická „jedenástka“ z 8.B mala vo štvrtok 18.5. náročný deň – po takmer 2,5 hodinovej ceste autobusom sa žiaci presunuli do prednáškovej sály ZOO Bojnice, kde 3 hodiny bez prestávky počúvali, pozerali, zapisovali si prednášky a cestovali opäť 2,5 hodiny, aby boli o 18.00 doma...

  Vystriedali sa štyria odborníci z rôznych profesií a viac ako 80 detí (prevažne z blízkeho okolia Bojníc), ktoré sa o mesiac zúčastnia samotnej súťaže v priestoroch ZOO, sa tak dozvedelo veľa zaujímavých informácií o mikrokozme hmyzu, poslaniach moderných zoologických záhrad, zástupcoch našich rýb a na záver o našom medveďovi hnedom.

  Záujemcom o súťaž teraz nastáva čas, aby sa zo svojich poznámok a fotozáznamov učili a potom, 27.6., si zmerali sily na zoolympiáde.

   Z. Valkusová

 • 🍀🪶🦌Poľovnícka návšteva 🐗🐺🦮

  🍀🪶🦌Poľovnícka návšteva 🐗🐺🦮

  V piatok 19. mája nás v ŠKD 🌞navštívili pani poľovníčka Renatka a pán poľovník Janko v sprievode ich psíkov. Predstavili nám poľovníctvo ako svoju záľubu. Pre naše deti mali pripravený zaujímavý program, v ktorom nám priblížili záslužnú a náročnú prácu poľovníkov. Dozvedeli sme sa ako sa starajú o zvieratá v zime, ako sa správať pri návšteve lesa a aké druhy zvierat sa v našich lesoch vyskytujú. Ako veľkí milovníci prírody si uvedomujeme dôležitosť ich práce a sme radi, že nám svojim odborným výkladom ukázali, že poľovníctvo nie je len o lovení zvierat ako si mnohí predstavujú, ale že ich záslužná práca je najmä o spoznávaní a ochrane prírody.

  Vych. ŠKD Slniečko

 • Výchovno - vzdelávací koncert Čarovná pastelka

  Vo štvrtok sa žiaci 1. - 5. ročníka zúčastnili výchovno - vzdelávacieho koncertu Čarovná pastelka.

  Pastelka doprevádzala deti po rôznych kontinentoch a sprostredkovala im základné informácie o našej Zemi, svetadieloch, flóre, faune a živote ľudí. Dôraz sa kládol na vzdelávanie, etiku, ekológiu a cestovanie.

  Výklad pastelky bol spestrený peknými pesničkami, pri ktorých si deti aj zatancovali, zatlieskali.

  CD s piesňami a omaľovánku dostal každý žiak ako darček.

  Deťom sa koncert veľmi páčil, boli vtiahnutí do deja a svoju radosť prejavovali nadšeným potleskom.

 • Druhý  na kraji v BIO!

  O malinký kúsok nám ušiel postup na celoslovenské kolo zoologickej kategórie biologickej olympiády E – Lukáš Oboňa zo 6.C vybojoval prekrásne druhé miesto 😊; vyššie postupujú len víťazi krajských kôl ☹

  Lukáš v tvrdej konkurencii ukázal svoje výborné vedomosti z poznávania živočíchov nášho lesného biotopu, ich slovenských i odborných názvov, zúročil dlhodobú prípravu zameranú na spôsob života živočíchov a ich pozorovanie zdokumentované fotografiami v zbierke  a v správe o mapovaní živočíchov.

  Lukášovi ďakujem a dúfam, že ho úspech povzbudil a že v budúcnosti sa dostane až na celoslovenské kolo, pretože on na to jednoducho naozaj má.

  Z. Valkusová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hradná 22, Nové Zámky
  Hradná č.22 Nové Zámky

 • Riaditeľka: 035/6416066
  0901 702 328

  Sekretariát: 035/6416057

  Ekonómka: 035/6416067

  Výchovný poradca: 035/3810070

  Špeciálny pedagóg: 035/3810063

  Vedúca školskej jedálne: 035/6416056

Fotogaléria