• Starostlivosť o 🐦🐦

• V ŠKD vedieme deti ku starostlivosti aj o 🐦vtáčiky v zime. Všetky oddelenia ŠKD vlastnoručne zhotovili kŕmidlá pre vtáčiky.
            Pred samotným zhotovením  kŕmidiel sme sa s deťmi zhovárali o dôležitosti prikrmovania zvierat v zime. Veríme, že aj s našou pomocou sa vtáčikom podarí ľahšie prezimovať.

vych. ŠKD Slniečko

• Naše kuchárky sa vzdelávali

• Dnes u nás pripravoval obed tím našich kuchárok pod vedením profesionálneho kuchára firmy Retigo pána Vlastimila Jaša, člena Asociácie kuchárov a cukrárov v Českej republike.
            V mesiaci december sme zakúpili nové technologické zariadenia na výrobu jedál z firmy Gastro- Haal s.r.o., ktorá nám zabezpečila zaškolenie kuchárok menovaným odborníkom.
            Nové spôsoby jedál predviedol priamo v našej vývarovni. Veríme, že našim stravníkom dnes obzvlášť chutilo.
            Touto cestou Ďakujeme firme Gastro – Haal s.r.o. za dlhoročnú spoluprácu.

Marta Bystrická

• S kvalitou vzdelávania to myslíme vážne

• V snahe skvalitniť našu prácu, poznať pravdu a poskytnúť žiakom čo najkvalitnejšiu prípravu na T9 a prijímacie skúšky, sa naša škola zapojila do dobrovoľného testovania KOMPARO, ktoré pripravuje EXAM testing, spol.s.r.o.

Výsledkami žiakov 8. a 9.ročníka v SJL a MAT sa naša škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.

Tieto výsledky potvrdzujú, že máme našliapnuté správnym smerom. Veríme, že skúsenosti z testovania naši žiaci zúročia v ďalšej príprave a úspešnom absolvovaní prijímacích pohovorov.

Kolektív učiteľov SJL

• Školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 26.1.2024 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Deti boli naozaj šikovné, plné energie a motivované vyhrať. Bohužiaľ, vyhrať môže len jeden. Porota mala najťažšiu úlohu a rozhodovali detaily. Teší nás účasť a prihlásené deti, ktoré majú záujem sa rozvíjať v prednese prózy a poézie. Už teraz sa nevieme dočkať, ako ich táto skúsenosť posunie ďalej a ako budú napredovať.

Som na všetkých naozaj pyšná a verím, že samotné deti sú rovnako na seba hrdé – majú byť prečo.

Umiestnenie detí:

1. Kategória:  poézia: 1. miesto: Zoja Orvošová (3.C) - postupuje

2. miesto: Maxim Strhan (2.B)

3. miesto: Tamarka Kuchárová a Emily Ponesz (2.A)

próza:  1. miesto: Maxim Bršel (3.A) – postupuje

V 2. kategórii bude našu školu reprezentovať Barborka Bíziková (6.A) s prednesom poetického textu.

3. kategória patrí v reprezentácii Nelle Haulíkovej (9.A), ktorá sa popasuje s krásnou básňou.

Víťazom držíme palce a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu, ako všetko vyšperkujeme. Všetkým účastníkom patrí veľké ĎAKUJEM ♥.

S pozdravom p. uč. Kucharovič Dibusová.

• Školské kolo geografickej olympiády

• Dňa 19.1.2024 sa žiaci zúčastnili školského kola geografickej olympiády (online).

Kategória G: Maxim Hadina (5.B)

Kategória F: Peter Vido (6.A), Andrej Barkóczi (6.A), Lukáš Szombat (6.A), Dávid Majerčík (6.A), Pavol Valaška (7.A), Lukáš Horváth (7.A)

Kategória E: Lukáš Cseri (8.B), Patrik Polák (8.B), Tomáš Kiss (8.B), Patrik Keresztes (8.B), Peter Habrman (8.B), Peter Broško (8.B), Lujza Vadkerti (8.A), Patrik Vrba (8.A), Darius Wasik (8.A), Yusef Qaisiya (8.A), Daniel Hegedűs (9.B)

Z osemnástich žiakov bolo šestnásť úspešných riešiteľov.

Do okresného kola postupujú žiaci: Maxim Hadina, Andrej Barkóczi, Peter Vido, Lukáš Cseri a Patrik Polák. Okresné kolo sa uskutoční 12.3.2024. Ďakujem žiakom za ich záujem, svedomitú prípravu a prácu navyše. Gratulujem všetkým geografickým hlavičkám a postupujúcim želám úspechy v ďalšom kole.

RS