Hlavná stránka
Sme viac ako škola
- 23jún
Plavecký výcvik – 2. deň 🏊♂️☀️❤️
Druhý deň plaveckého výcviku začal opäť vo vode, kde si žiaci pod vedením skúsených inštruktorov zdokonaľovali techniku plaveckého štýlu- kraul. Každým tréningom získavajú väčšiu istotu a odvahu vo vode, čo bolo vidieť na ich výkone aj nadšení.
Po obede si všetci dopriali zaslúžený oddych na chatkách, aby načerpali sily na popoludňajší program.
Neskôr sa žiaci rozdelili do dvoch skupín. Prvá skupinka sa pustila do prípravy večernej opekačky. S veľkou chuťou pomáhali pri zakladaní ohňa, krájaní zeleniny a chystaní všetkého potrebného na spoločné opekanie. O dobrú náladu ani vôňu špekáčikov nebola núdza.
Druhá skupinka sa zatiaľ venovala športovým aktivitám. Deti si zahrali vybíjanú, prehadzovanú, futbal a vyskúšali si aj základy minigolfu, pri ktorom nechýbala súťaživosť ani množstvo úsmevných momentov. Aktívne popoludnie si všetci naplno užili a ukázali, že šport im rozhodne nie je cudzí.
Počas celého dňa sme nezabúdali ani na ochranu pred slnečným počasím. Deti sa pravidelne natierali opaľovacím krémom, niektorí si obliekli aj tričká a poctivo dodržiavali pitný režim.
Aby to bolo spravodlivé, zajtra si úlohy vymenia – športovci sa môžu tešiť na vlastnú opekačku a skupina dnešných „šéfkuchárov“ si zas užije športové aktivity. Za nami je ďalší vydarený deň plný pohybu, zábavy, spolupráce a nových zážitkov. 😊🏊♂️⚽⛳☀️
PVVK tím44
- 23jún
Výlet 7.C – Jelenec 19. – 21. 6. 2026
Keď sa povie školský výlet, väčšina ľudí si predstaví oddych. My sme si predstavili niečo úplne iné – tri dni plné pohybu, smiechu, jedla a boja o posledný kúsok pizze.
Po presune z dediny na chatu sme úspešne preverili svoju kondíciu a zistili, že batoh je vždy ťažší, ako sa zdá doma. Nasledovala jazda na koňoch, pri ktorej niektorí vyzerali ako skúsení kovboji a iní ako pasažieri v práčke.
Počas menšej túry lesom sme dokázali, že siedmaci sa nestratia ani v prírode… pokiaľ idú za niekým, kto pozná cestu.
Večer patril legendárnym hitom Karola Duchoňa v podaní Bianky na ukulele. Niektoré spevácke výkony boli také silné, že sa lesná zver radšej presunula do vedľajšieho okresu.
Po pizzi a diskotéke sme predviedli tanečné kreácie, ktoré by sa dali zaradiť medzi vzácne prírodné úkazy.
Počas víkendu nás navštívil aj Dan, ktorý sa okamžite stal jedným z najobľúbenejších účastníkov výletu. Na rozdiel od niektorých žiakov nikdy nemeškal a nefrflal pri turistike.
Výstup na hrad Gýmeš preveril naše nohy, pľúca aj zásoby vody. Odmenou nám boli krásne výhľady a pocit, že sme zdolali minimálne Himaláje.
Vo voľných chvíľach sme hrali petanque, futbal až do úplného vyčerpania a dokazovali, že energia siedmakov je prakticky nevyčerpateľný zdroj.
Opekačka preverila kuchárske schopnosti účastníkov. Niektoré špekáčiky boli ukážkovo opečené, iné si pripomenuli svoje uhlíkové korene.
A keď už sme si mysleli, že sme unavení, prišlo karaoke. Odvážlivci predviedli spevácke výkony hodné veľkých pódií, ostatní aspoň veľkého nadšenia.
Záver výletu:
• najazdené kilometre: veľa,
• zjedená pizza: príliš rýchlo,
• naspievané pesničky: nekonečno,
• spálené kalórie: všetky,
• zážitky: na celý rok,
• chuť ísť znova: 100 %.Ďakujeme 7.C, Mgr. Monike Pintérovej, Bc. Bianke Bakošovej za skvelú atmosféru, množstvo smiechu a výlet, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.
Triedna- Mgr. Denisa Halmová 😊🏕️🐴🎸⚽🔥🏰51
- 23jún
Na hodine matematiky v III.A triede sa násobilka poriadne zapotila! 🔢🌼
Najskôr sme si pri tabuli zmerali sily v rýchlom počítaní a ukázali, že násobilkové príklady nám už idú čoraz lepšie. ⚡🧮
Potom sme sa presunuli na rozkvitnutú lúku plnú príkladov. Každý si do kvietkov zapísal násobilkové spoje a potom ich čo najrýchlejšie vyrátal. 🌸🌼 Najšikovnejší počtári si svoju lúku mohli vyfarbiť a premeniť ju na pestrú matematickú záhradku. 💐🎨😊
S úsmevom a dobrou náladou sme si učivo zopakovali a tešili sa, že s násobilkou sa dá aj super zahrať 😍🌷➗✨Mgr. Zuzana Mazúchová
2
- 23jún
Na posledných hodinách prírodovedy sme sa s III.A triedou veru nenudili! 😃🌿🐸
Dokončili sme naše projekty o liečivých rastlinách, spoznávali, ovoniavali a triedili čerstvé bylinky. Pri ochutnávke bylinkového a bylinkovo-ovocného čaju s domácim medom sme zapojili naše chuťové poháriky. 🍵🌱
Na ďalšej hodine sme si hravou formou zopakovali vývin žaby, vytvorili tematickú skladačku a s veľkým nadšením si prezreli živé žubrienky. Bolo zaujímavé ich sledovať a obdivovať ako sa zo žubrienok postupne stanú žabky. 🐸💚
Prírodoveda bola plná objavovania, vôní, chutí a zvedavých otázok 🥰Mgr. Zuzana Mazúchová
21
- 23jún
🏊♀️Plavecký výcvik – 1. deň🏊♂️
Prvý deň plaveckého výcviku sme úspešne odštartovali. Po príchode sme sa ubytovali, naobedovali a oboznámili sa s programom nasledujúcich dní. Pred začiatkom aktivít boli žiaci oboznámení s pravidlami bezpečnosti a zásadami správania počas plaveckého výcviku. Následne ich inštruktori rozdelili do skupín podľa plaveckých schopností.
Vo vode sme si zopakovali splývanie a základné plavecké zručnosti. Veľmi nás potešilo, s akým nadšením, energiou a chuťou sa žiaci zapájali do všetkých aktivít. Okrem nácviku si užili aj voľné hry vo vode, počas ktorých nechýbal smiech, radosť a dobrá nálada. Prvý deň ubehol veľmi rýchlo a už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity, nové zážitky a zdokonaľovanie plaveckých zručností.❤️🤽♀️🌞🤽🏼
PVVK tím61
- 23jún
Žiaci 3.B sa na chvíľu stali odborníkmi na živočíchy
Hodiny prírodovedy v 3. B triede sa premenili na zaujímavú cestu do sveta živočíchov. Žiaci si pripravili projekty o živočíchoch, ktoré následne predstavili svojim spolužiakom.
Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí o spôsobe života živočíchov, ich potrave, prirodzenom prostredí aj o ich jedinečných schopnostiach. Každý projekt bol originálny a obohatený o obrázky, fotografie či vlastnoručne vytvorené ilustrácie.
Tretiaci ukázali, že dokážu nielen samostatne vyhľadávať informácie, ale aj pútavo prezentovať svoje poznatky pred publikom. Ich vystúpenia boli dôkazom zodpovednej prípravy, kreativity a záujmu o prírodu.
Všetkým žiakom patrí veľká pochvala za ich snahu a krásne spracované projekty. Spoločne sme sa veľa naučili a zároveň si precvičili prezentačné a komunikačné zručnosti. Už teraz sa tešíme na ďalšie objavovanie tajomstiev prírody.
Mgr. Beáta Makatová
- Počet návštev: 173146