• Informácie o zápise

• Na zápis je potrebné dostaviť sa spolu s dieťaťom a doniesť občiansky preukaz zákonného zástupcu a kópiu rodného listu dieťaťa.

Škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje údaje o dieťati:

• meno a priezvisko
        • dátum narodenia
        • rodné číslo
        • miesto narodenia
        • národnosť
        • štátne občianstvo
        • trvalé bydlisko

Možnosť predčasného nástupu do školy:

Ak zákonný zástupca dieťaťa požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej   dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, je povinný k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Odklad školskej dochádzky

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú zrelosť, môže riaditeľka školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu rozhodnúť o odložení začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok. Súčasťou žiadosti je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia CPPPaP.

Ako zápis prebieha

Počas zápisu pedagóg hravou formou zisťuje pripravenosť detí na školu.    Overujú si základné schopnosti detí ako napr. či poznajú farby, geometrické tvary, pomerové množstvo, veľkosť, prípadne či vie rozprávať podľa obrázku,   predniesť básničku alebo zaspievať pesničku). Ide o orientačné posúdenie spôsobilosti dieťaťa na školu.

Rodič vyplní potrebné tlačivá s údajmi o dieťati a dostane základné informácie k nástupu dieťaťa do školy.