• Príhovor

• Milí pedagógovia, žiaci, rodičia a priatelia!

Dnešným dňom sa ukončil školský rok 2021/2022. Na dva mesiace sa zavrú školské brány a žiaci i učitelia majú pred sebou zaslúžený dvojmesačný oddych.

Chcela by som vám všetkým poďakovať – žiakom, učiteľom, rodičom vysloviť jedno veľké ĎAKUJEM za všetky tie naoko zabudnuté a často okolím nepovšimnuté situácie, pomoc a za čokoľvek dobré, čo ste komukoľvek z tejto školy vykonali, a tak trochu urobili samých seba lepším, ale i našu školu krajším miestom na svete, na ktoré sa oplatí po prázdninách vrátiť.

Nemôžem zabudnúť poďakovať všetkým nepedagogickým zamestnancom, ktorí svojou prácou zabezpečujú kompletný servis, bezproblémový chod našej školy.

Deťom prajem pekné prázdniny a kolegom zaslúženú dovolenku.

Marta Bystrická,  riaditeľka školy

• Olympijský deň👌🏆

• OLYMPIJSKÝ DEŇ

Je to deň, keď sa každý človek na svete môže stať aktívnym a objaviť nové športy. Olympijský deň je oslavou životnej filozofie - spájajúcej šport s kultúrou a výchovou.

K pohybu sme si vybrali tieto aktivity: 1. jazda na kolobežke, 2. prenášanie vody, 3. súťaže s lanom, 4. streľba na kôš, 5. streľba na bránu, 6. triafanie kuželiek, 7. šikovné nohy. Hlavnou disciplínou bola loptová hra PREHADZOVANÁ: víťazmi sa v jednotlivých ročníkoch stali triedy: 4.C, 3.B, 2.A a 1.A.

“Na olympijských hrách nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa,” touto myšlienkou sme sa niesli pri pohybových aktivitách, pretože zdravý životný štýl je viac ako výhra🙂

PK TŠV

• Vyhodnotenie medzinárodnej anglickej súťaže 🤩ENGLISHSTAR🤩

• Dňa 5. 5. 2022 sme súťažili v anglickej súťaži Englishstar.  Svoje vedomosti si preverilo 80 žiakov, čo svedčí o ich nadšení  pre súťaživosť aj o pozitívnom vzťahu k anglickému jazyku. Žiaci dosiahli výborné výsledky, nakoľko až 77 žiakov získalo diplom so zlatou medailou a úspešnosť nad 80%. Práve preto sme sa zaradili medzi 15 škôl s najvyššou priemernou úspešnosťou v riešení úloh nad 50 do 80 súťažiacich. Celkový priemer súťažiacich bol 92,81 %. Až 14 žiakov patrí medzi 100%ných riešiteľov👌: Maxim Bršel, Sára Czuczorová, Zoe Gladišová, Zara Kopányiová, Amina Qaisiya, Hana Vadkerti, Karin Zlechovcová, Adam Bresťák, Adriana Bajzová, Laura Gyalog, Marko Motúz, Lara Prítyi, Maxim Hadina a Leonel Miroslav Borbély.

Všetkým žiakom, ktorí mali odvahu a prihlásili sa do anglickej súťaže GRATULUJEME. Želáme Vám pohodu, oddych a relax v čase letných prázdnin.

Veľmi sa na Vás tešíme v ďalšom ročníku😁

Eleonóra Vargová Žilinská a Hana Janičová

• Matematický klokan 2022

• Aj tento školský rok sa konala najväčšia žiacka matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája 6 miliónov žiakov v 80-tich krajinách sveta. Z našej školy sa do súťaže zapojilo až 114 žiakov, ktorí riešili náročné matematické úlohy. Diplom úspešného riešiteľa získalo 17 žiakov,  a tým sa zaradili medzi 20% najúspešnejších súťažiacich.

Úspešní boli nasledovní žiaci: Melišková, Povodová, Ribeiro z 1.A triedy, Moravec, Sedmáková z 1.B triedy, Czímer z 1.D triedy, Tamášová z 2.A triedy, Opálená z 2.B tried, Motúz, Prítyi z 3.A triedy, Barkóczi, Boroš, Szabová zo 4.A triedy, Mančíková zo 4.D triedy, Hamran, Vadkerti zo 6.A triedy, Cséri zo 6.B triedy, 100% - tnú úspešnosť malo 7 žiakov: Melišková, Povodová, Ribeiro (1.A), Sedmáková (1.B), Czímer (1.D), Motúz, Prítyi (3.A)

Súťažiaci boli odmenení vecnými cenami. Všetkým úspešným aj zúčastneným žiakom  srdečne blahoželáme.

Mgr. Viera Pliešovská

• Rozlúčili sme sa s deviatakmi

• Dnes sme sa rozlúčili s najstaršími žiakmi školy – našimi deviatakmi. Vyzdobené deviatacké triedy boli plné vyobliekaných dievčat a chlapcov, ktorí sa chystajú opustiť svoju základnú alma mater. A hoci sa to snažili zatajiť, nedať najavo, v hĺbke ich srdca hrala clivá struna neistoty a smútok z rozlúčky.

Deviataci sa tešili z peknej, slávnostnej chvíle, z pozornosti, ktorá bola upriamená len a len na nich. Na návrh triednych učiteliek boli ocenení žiaci, ktorí svojim prospechom, správaním a prácou naviac v súťažiach a predmetových olympiádach reprezentovali našu školu. Nechýbali príhovory, poďakovania a ocenenia. Dnešný výnimočný deň sme ukončili slávnostným obedom v školskej jedálni.

Všetkým deviatakom prajeme z celého srdca veľa šťastia v živote.

Marta Bystrická a všetci zamestnanci školy

• Prírodní záhradníci🌱🐝🧄🐌🪱

• Ako to zhrnúť v krátkosti? Naši záhradníci si vyhrnuli rukávy a spoločne zamakali v novej školskej záhradke. Prikladáme krátky záznam z nášho krúžku plného času stráveného na čerstvom vzduchu, zmysluplnej práce i zábavy. Tešíme sa na budúci ročník - plány sú veľkolepé.

Potlesk pre našich záhradníkov a veľká vďaka našim podporovateľom🙂