• Pyžamové čítanie 📚pre 3. a 4. ročník

• Dňa 30.11. sme do školy prišli aj podvečer. V pyžame a s knihami v rukách sme strávili výnimočné chvíle.👌Čítali sme si, lepšie sme sa spoznali a nechýbala ani výborná krupicová kaša.😋Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné čítanie...❤️

A. Laczková

• Zabojovali 💪 sme o titul "VŠETKOVEDKO"

• Aj tento školský rok sa žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže Všetkovedko. V súťaži si  vyskúšali, čo vedia z prvouky, vlastivedy, prírodovedy, slovenského a anglického jazyka, matematiky, informatickej, hudobnej, dopravnej a výtvarnej výchovy. Žiakom sa úlohy veľmi páčili. Úlohy boli doplnené pestrými obrázkami, čo zaujalo našich  druhákom, ktorí súťažili prvýkrát. Úlohy výborne podporujú rozvoj čítania s porozumením, ale aj všeobecný prehľad žiakov.

O titul „Všetkovedko“ zabojovalo až 48 našich žiakov.  A kto získa titul „Všetkovedko školy“? Dozvieme sa už 21.decembra. Držíme všetkým palce.🤞💪

p.uč.Vargová

• Prezentovanie projektov o pamiatkach UNESCO na geografii

• Žiaci VI.A a VI.B si na hodinách geografie odprezentovali svoje projekty o pamiatkach UNESCO v Afrike. Projekty si mohli pripraviť v ľubovoľnej forme podľa vopred stanovených kritérií k hodnoteniu. A že teda niektorí boli pri ich tvorbe kreatívni! 😊😍 Okrem iného si deti tiež vyskúšali vlastné sebahodnotenie, vypočuli si názory kritikov (spolužiakov), a hodnotili svoje práce navzájom. Myslím, že im to veľa dalo a výsledné známky už boli len čerešničkou na torte. Keď David Livingstone objavil Viktóriine vodopády, povedal svojim známym: “Bol to najúžasnejší pohľad, aký som kedy videl.” Myslím, že keby David videl posledné projekty detí z geografie, túto vetu by bol vyriekol znova 😉.

Mgr. Radka Sádovská

• Advent v ŠKD🕯️🎄

Advent, advent štyri sviece,

každá z nich sa roztrbliece

A keď prvá sviečka horí, prinesieme stromček z hory.

Zapálenie prvej adventnej sviečky v ŠKD.

Vych. ŠKD Slniečko

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Dňa 24. 11. sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Postupujúcimi do okresného kola sú:

1.A kategória: Saskia Jung (5.B) a Yusef  Qaisiya (7.A)

1.B kategória: Valentína Vassová (8.B) a Stella Šipékyová (8.D).

Postupujúcim prajeme veľa šťastia v okresnom kole 😊

• Hravá biológia

• Tento týždeň sme si na biológii vyskúšali, ako funguje daktyloskopia v praxi. Porovnali sme si odtlačky jednotlivých prstov a zistili sme, že naozaj nenájdeme ani len dva rovnaké. Popritom sme sa stihli naučiť aj názvy prstov po anglicky 👋. Teraz nám už žiadny zlodej neujde.

KB

• Technická olympiáda

• Dnes boli naši žiaci reprezentovať Hradnú školu na okresnom kole technickej olympiády v Šuranoch. V zastúpení bolo 15 základných škôl z okresu, ktoré boli rozdelené na kategórie A (5-7 ročník) a kategóriu B ( 8-9 ročník). Olympiáda pozostávala z teoretickej a praktickej časti. Z teoretickej časti v kategórii A bol najúspešnejší náš žiak zo 7.A triedy Martin Hamran, ktorý obsadil úžasné 1.miesto zo 14 žiakov.

V kategórii B z teoretickej časti bolo naše ďalšie úspešné 3.miesto, ktoré obsadili René Šuráni z 9.B triedy a Janka Drgová z 8.B triedy.

Praktická časť pozostávala zo zostrojenia výrobku z dreva podľa technického výkresu. Výrobok bol posudzovaný na základe správneho pracovného postupu, presnosti rozmerov, funkčnosti a estetického hľadiska. Po sčítaní výsledkov z praktickej a teoretickej časti nám Martin Hamran z 7. A triedy obsadil krásne 3.miesto  v kategórii A  a Janka Drgová a René Šuráni sa umiestnili v prvej polovici súťažiacich. Našim reprezentujúcim žiakom sa chcem veľmi pekne poďakovať za zodpovednú prípravu a profesionálny prístup k danej súťaži. Som nesmierne hrdá a vďačná  za ich spolupatričnosť, disciplinovanosť a sústredenosť, ktorá bola  na 100%. Poďakovanie patrí aj našej škole a p. riaditeľke PaedDr. Marte Bystrickej,  za plne podporovanú možnosť zúčastniť sa technickej olympiády, a tým dokázať, že naši  žiaci sú pripravení excelovať z každého vyučovacieho predmetu. Ďakujem.

p. učiteľka Micsinaiová

• Burza informácií 22

• Výber strednej školy je prvým krôčikom k výberu povolania a kariérového rozhodovania.

Naši deviataci sa dnes zúčastnili Burzy informácií 22. Jej cieľom bolo poskytnúť informácie o stredných školách, o možnostiach štúdia na daných školách, o možnosti zamestnania sa absolventov jednotlivých študijných a učebných odborov. Prezentácie SŠ boli zaujímavé a veľmi obohacujúce.

Našim žiakom sa akcia veľmi páčila a veríme, že sme pri tomto neľahkom rozhodovaní pomohli nájsť našim deviatakom správnu cestu k profesijnej spokojnosti a spoločenskej uplatniteľnosti.

Mgr. Eva Vaďovská – výchovná a kariér. porad., šk. špec. ped.

• #GIVINGTUESDAY

DARUJ NÚDZNYM NOVOZÁMČANOM

Komunitné centrum KOMPAS v spolupráci s Mestom Nové Zámky pod záštitou nadácie PONTIS po tretíkrát organizujú v rámci celosvetového Dňa darovania GIVING TUESDAY zbierku trvanlivých potravín pod heslom  Pomoc núdznym Novozámčanom. Zbierka je určená ľuďom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Zbierka potravín je príležitosťou ukázať silu ľudskosti. Gesto, ktoré stojí pár eur, pomôže mnohým zmierniť neľahkú životnú situáciu.

Na našej škole sa zbierka uskutoční v dňoch 28. – 30. novembra 2022. Potravinové a drogériové balíčky môžu žiaci priniesť do kabinetu sociálnej pedagogičky v pavilóne C, v čase od 8.00 do 12.00 hod.

Všetkým darcom vopred veľmi pekne ĎAKUJEME

Mgr. Monika Pintérová – sociálna pedagogička