Menu

 • Prechádzka históriou nášho mesta

  Dňa 17. 05. 2023 sme sa so žiakmi zúčastnili veľmi zaujímavej dejepisnej exkurzie v našom meste. Sprevádzal nás známy novozámocký rodák a regionálny historik Alexander Štrba Sándor. Bol veľmi milým a pútavým sprievodcom s nesmiernymi vedomosťami o celej histórii nášho mesta. Cieľom našej prechádzky boli pamiatky na Hlavnom námestí a v blízkom okolí. Začali sme Františkánskym kostolom, v ktorom nás pán Štrba usadil a porozprával nám zaujímavosti z dejín Nových Zámkov. Svoj výklad doplnil aj o video kazematov, ktoré už nie sú pre verejnosť prístupné. Cestou z kostola sme sa dozvedeli množstvo informácií o sochách a historických tabuliach, ktoré sa tu nachádzajú a zastavili sme sa aj pri niekdajšej studni. Pán Štrba si pre nás pripravil milé prekvapenie v podobe jednocentových mincí, ktoré sme spolu do studne hodili. A teraz nám zostáva len dúfať, že sa nám všetky naše priania splnia 😊 Ďalej sme pokračovali do Kostola Povýšenia sv. Kríža a odtiaľ do Ortodoxnej synagógy, ktorá bola pre väčšinu z nás jedným z najväčších lákadiel celej exkurzie. Zaujímavosti i smutné fakty našej histórie boli s týmto miestom priamo späté a doslova dýchali z každej časti chrámu. Našu poznávaciu cestu sme zakončili v súkromnej knižnici Bibliotheka Kaláka, ktorá je prvou knižnicou takéhoto typu na Slovensku. Vďaka výbornému rozprávačskému talentu a bravúrnym vedomostiam pána Štrbu sme zažili veľmi príjemné a obohacujúce dopoludnie.

  Meli Mikuš a Michaela Teplanová 

   

 • Turnaj v Bedmintone

  Dňa 17. mája sa konal v Dolnom Ohaji turnaj o školského majstra – majsterku okresu v bedmintone. Našu školu reprezentovali žiaci zo 7.C Khac Tiep Nguyen a z 9.A Ema Gábrišová.

  Do semifinále sa prebojoval zo svojimi 4 víťazstvami Khac Tiep Nguyen, kde porazil domácich organizátorov. Vo finálovom zápase sa mu podarilo zdolať žiaka zo ZŠ Nábrežná a tešil sa z prvého miesta. Gratulujeme.

  Výsledky:  Khac Tiep Nguyen              

  ZŠ Šurany – ZŠ Hradná 1:2                   

  ZŠ Tvrdošovce – ZŠ Hradná 0:2           

  ZŠ Lipová – ZŠ Hradná 0:2                    

  ZŠ Katolícka – ZŠ Hradná 0:2               

   

  Výsledky: Ema Gábrišová

  ZŠ Kolta – ZŠ Hradná 0:2

  ZŠ Nábrežná – ZŠ Hradná 2:0

  ZŠ Lipová – ZŠ Hradná 0:2

  ZŠ Dolný Ohaj – ZŠ Hradná 2:0

   

  Semifinále:

  ZŠ Dolný Ohaj – ZŠ Hradná 0:2

  Finále:

  ZŠ Nábrežná – ZŠ Hradná 0:2

   

  PK TSV

 • Obrovský úspech našich speváčok

  Dnes sa konalo okresné kolo celoslovenskej postupovej súťaže ,, Slávik Slovenska "

  Našu školu reprezentovali:

  🌟Linda Szegediová , v 1. kategórii.

  🌟Liana Kováčová, v 2. kategórii

  🌟Lucia Patyiová, v 3. kategórii.

  Aj napriek obrovskej konkurencii bol tohtoročný ,,Slávik " pre ZŠ Hradná mimoriadne úspešný, nakoľko dievčatá získali popredné umiestnenia vo všetkých troch kategóriách.

  V prvej kategórii si Linduška Szegediová vyspievala 2.miesto, v druhej kategórii Lianka Kováčová 1. miesto a postup do krajského kola a v tretej kategórii Lucka Patyiová druhé miesto.

  Dievčatám za vzornú reprezentáciu školy veľmi pekne ďakujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

  Mgr. M. Haládiková

 • Majáles

  16. máj bol na Hradnej venovaný majálesovej diskotéke. Naši siedmaci, ôsmaci a deviataci predviedli svoje skvelé tanečné kreácie, zabavili sa a tí, na ktorých sa usmialo šťastie, si odniesli z tomboly aj pekné darčeky. 

  K výnimočnej atmosfére nepochybne prispel pán dídžej Igor Czuczor, ktorému i touto cestou ďakujeme. 

  Veríme, že sa Vám páčilo!

  M. Benczeová a V. Kosztolányiová 

 • Deň rodiny na Hradnej

 • Zber papiera už od zajtra

 • Návšteva divadelného predstavenia

  Dňa 10.5. naši druháci a tretiaci navštívili Divadlo P.O. Hviezdoslava v Bratislave. Hlavným bodom programu bolo divadelné predstavenie Tri veselé prasiatka, prefíkaná líška a hladný vlk! Rozprávková komédia s pesničkami pre najmenších.
  Išlo o voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch veselých prasiatok bol plný chytľavých pesničiek. Vďaka vynikajúcemu výkonu hercov sme mali krásny kultúrny zážitok! Veríme, že si naši žiaci z tohto dňa odniesli milé spomienky!

  Eleonóra Vargová Žilinská a Katarína Fülöpová

 • VYBÍJANÁ - 1.miesto - Finále 🤾‍♀️🏐

  VYBÍJANÁ

  1.miesto- Finále 🤾‍♀️🏐

  Víťazstvo a postup na krajské kolo. Dievčatá dnes podali výborný kolektívny výkon, zaslúžene vyhrali a postúpili.

  Naše výsledky:

  Hradná - Mojzesovo 17:9

  Hradná - Nábrežná 15:12

  Hradná - SNP Šurany 16:11

  Dievčatám gratulujeme 🏆🥇 a držíme palce v krajskom kole: L. Vadkerti, S. Vadkerti, S. Véghová, V. Hangya, N. Halászová, N. Brenková, L. Juhásová, Z. Vavríková, M. Šimová. Martinčeková, M. Opálená, L. Hajmasyová

  PK TSV

   

 • Exkurzia spojená s divadelným predstavením

  Dňa 09.05. naši ôsmaci a siedmaci navštívili Bratislavu, kde ich čakal vskutku bohatý program!

  Deň sme odštartovali v Aureliu, zážitkovom centre vedy. Tu sme si na vlastnej koži na mohli vyskúšať, ako fungujú rôzne javy v oblasti fyziky, chémie či biológie.

  Následne sme sa zamerali na dejepis – navštívili sme Bratislavský hrad, pôvodne sídlo panovníkov a dnes symbol Bratislavy. Prešli sme sa v jeho areáli, vychutnali si pekné výhľady a, samozrejme, nemohla chýbať ani fotka s ikonickou sochou Svätopluka.

  Po tom všetkom nám vyhladlo, doplnili sme sily a čakal nás hlavný bod programu – divadelné predstavenie v Slovenskom národnom divadle. Hra Zmierenie alebo dobrodružstvo pri obžinkoch je nielen skvelá komédia, ale aj maturitná otázka, takže sme neobišli ani literatúru. Vďaka vynikajúcemu výkonu hercov sme mali krásny (a veľmi vtipný) kultúrny zážitok!

  Veríme, že si naši žiaci z tohto dňa odniesli milé spomienky!

  V. Kosztolányiová, M. Muránska, K. Liptáková, M. Pániková 

 • Voľné pracovné miesto

 • Prvé sväté prijímanie

  Sobota, 6.mája 2023, bola pre 34 žiakov 3. ročníka očakávaným dňom. Bol to deň ich prvého svätého prijímania. Na túto slávnosť sme sa usilovne pripravovali a tešili. Našim tretiakom želáme, aby v ich srdiečkach zostala láska aj naďalej.

 • Návšteva útulku a odovzdanie materiálnej zbierky pomoci

  V sobotu 6. mája sme odovzdali útulku v Šuranoch materiálnu zbierku pomoci. Urobiť sme tak mohli vďaka vám, dobrým ľuďom - učiteľom, rodičom a žiakom, ktorí sa do zbierky zapojili a priniesli do školy množstvo potrebných vecí od granúl po hračky, deky a dezinfekčné prostriedky. Zo ❤️ vám za to ďakujeme. S organizovaním zbierky pomáhali aj žiačky 6.C triedy: Andrejka Rišková a Martinka Šimová. Dievčatá oboznámili žiakov každej triedy s problematikou nechcených zvierat, ktoré končia v útulku. Napriek vysokým počtom zvierat v útulkoch po celom Slovensku veríme v lepšiu budúcnosť, častejšie adopcie, ochotu pomôcť a dobro ľudí, keďže v poslednej dobe pribúda aj množstvo týraných zvierat. Ďakujeme, že vám nie sú ľahostajné 🐾🤍.

 • Vyhodnotenie Dňa (a týždňa) Zeme

  Naše aktivity k oslavám Dňa Zeme pokračovali nenápadným hodnotením tried 😉

  – zisťovalo sa, či žiaci i naďalej dodržujú pravidlá triedenia a znižovania odpadu vo vlastných triedach. Po spočítaní bodov za všetky aktivity počas trvania týždňa Zeme i po ňom sme rozdelili triedy do bronzového, strieborného a zlatého pásma. Zástupcom tried odovzdala diplomy pani riaditeľka. Celkovým víťazom, ktorý získal plaketu „Naj eko trieda“, sa stala 9.B.

  Ceny vo forme čokolád získali aj všetci žiaci, ktorí pomáhali na jednotlivých stanovištiach počas Dňa Zeme.

  Ďalšími ocenenými boli naši fotografi, ktorí prispeli do fotosúťaže zobrazujúcej krásy našej planéty. Víťazné fotografie vybrala anonymne pani fotografka: tretie miesto získal Lukáš Boros z 5.A za fotografiu rozkvitnutého stromu, druhé miesto majú labute Alexandry Miškovičovej z 6.B a o prvé miesto sa podelili spolužiačky z 8.A Sára Losonciová (fotka rannej krajiny a vodnej plochy) a Lucia Patyiová s muchotrávkou a fotkou hôr odrážajúcich sa v plese.

  Dúfame, že v každom zo žiakov sa bude odrážať snaha chrániť našu Zem.

   ZVS

 • Beseda so včelárom

  🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝

  V piatok nám do 1.B triedy zavítal včelár p.Jozefko. Dozvedeli sme sa nové a zaujímavé informácie o včielkach, pútavo rozprával, ako sa stará o včely a akú náročnú prácu musia odviesť včielky robotnice, aby vyrobili med. Dozvedeli sme sa o včelej kráľovnej, o trúdoch, o včelej rodine, o včelom roji a aj o žihadlách. Videli sme živé včielky a jedno skutočné žihadlo. Sami sme vytáčali med, vyskúšali sme zadymovač a pochutili sme si na výbornej vianočke s maslom, medom aj domácim jahodovým džemom. Veľmi ďakujeme pánovi včelárovi za medík, ktorý nám daroval a za nezvyčajné informácie o včelách a príhodách s nimi. 

   

  Žiaci 1.B, triedna učiteľka, pani asistentka a pani vychovávateľka.

 • Striebro, bronz a postup v biológii

   

  Šiestaci (spolužiaci) Martina Šimová a Lukáš Oboňa nás úžasne reprezentovali na okresnom kole zoologickej časti biologickej olympiády kategórie E: Martinka získala tretie miesto a Lukáš dokonca druhé – postupové 😊 .  Budeme mu držať palce na krajskom kole 16.5. v Nitre.

   

  Ďakujem obom za ich svedomitú prácu, Z. Valkusová

   

 • VYBÍJANÁ🤾‍♀️🏐

  28.4. sme odohrali semifinále vo vybíjanej. Naše výsledky:

  Hradná - Štúrovo 18:8

  Hradná - Devínska 16:7

  Hradná - SNP Šurany 16:12

  Dievčatám gratulujeme k 1.miestu a držíme palce vo finále 10.5.: L. Vadkerti, S. Vadkerti, S. Véghová, V. Hangya, N. Halászová, N. Brenková, L. Juhásová, Z. Vavríková, E. Martinčeková. L. Decsiová, M. Opálená, M. Šimová. Náhr.: L. Hajmasyová, S. Kashema, N. Vaňová.

  PK TSV

 • Detský čin roka 2023

  Milé deti, prihláste sa do detského činu roka 2023. 
  Zažili ste niečo, o čo by ste sa podelili s celým Slovenskom? Pomohli ste niekomu, aby sa mal lepšie? Boli Vaše skutky výnimočné? Práve máte možnosť podeliť sa o tieto zážitky i činy s ostatnými. Motivujte Vašimi príbehmi ďalšie deti. 
  Vaše príbehy môžete smerovať na p. učiteľku Kucharovič Dibusovú, ktorá Vám ich pomôže napísať a odoslať. Tešíme sa na Vaše príspevky.

 • Úspešný deň🌟🌟🌟

  Úspešný deň Hradnej🌟🌟🌟

  Výučba cudzích jazykov je jednou z priorít našej školy. Páči sa nám, že na vyučovacích hodinách si našli trvalé miesto rôzne zaujímavé formy a metódy vzdelávania, ale i to, že naše vedomostné obzory sa rozširujú a upevňujú i vďaka súťaži Jazykový kvet, do ktorej sme sa aj v tomto školskom roku zapojili. V tejto súťaži sme už niekoľko rokov úspešní, ale dnešný deň bol mimoriadny.

  Dnes sme v krajskom kole získali 5 prvých miest, 2 druhé a 1 tretie miesto.

  Do celoslovenského kola postúpili kolektívy žiakov, ktoré nacvičila p. učiteľka Mária Žikavská. V nemeckej dráme - vlastná tvorba hrali: Valentína Vassová, Leona Kočkovičová, Adela Tóthová, Linda Harišová, Viktória Csomorová, Martin Lubušký, Leo Horváth, Lukáš Oboňa, Sophie Hofferíková,  Saskia Jung, Jana Drgová. Postupuje i nemecká dráma - prevzatá tvorba: Hana Sedmáková, Daniel Hegedüs, Hana Gáliková, Melany Strhanová, Veronika Benczeová, Jakub Kurucz, Patrik Mrváň, Erik Kostoláni, Dominik Remiaš, Dominik Žikavský, Alex Halás, Laura Vargová, Sofia Czuczorová.

  Aj v anglickej dráme máme tri prvé miesta. S drámou Are you new here – S.J. Edwards - postupuje 4.A trieda, pripravila p. uč. Tünde Valachová a súťažili: Cagáňová Karolína, Gergelyová Katarína, Motúz Marko, Parmová Veronika, Prítyi Lara, Rogozán Dávid, Slobodníková Lea, Surová Zoe, Šurániová Barbora a Vargová Sofia Ester.

  1. mieste s postupom do celoštátneho finále v anglickej dráme získala i trieda 9.B. Pripravovala p. uč. Orsolya Matejčuk. V dráme vystupovali: Alexandra Bahíková, Andrej Bólya, Simona Csicsmanová, Viktória Csomorová, Vivien Földingová, Emma Kádárová, Miriam Keresztesová, Ivica Kolláriková, Matúš Kukan, Michelle Liptáková, Veronika Mrenová, Sebastián Szabó, Laura Szombatová, Viktória Šrámková, Vanesa Városiová, Samuel Klement Žuffa, Sofia Žuffová.

  Žiaci 7.C triedy, Gabriela Bartalová, Martin Dlhý, Liliana Deáková, Sofia Fótyiková, Rebeca Hlavatá, Adam Hrušovský, Paulína Jurčíková, Peter Kanči, Andrej Királyi a Karin Kucserová, pod vedením p. učiteľky Zuzky Valkusovej získali 2. miesto v anglickej dráme s názvom AS EASY AS ABC.

  V nemeckej próze získala 3. miesto Tamara Brenková, žiačka 8.D triedy. Pripravovala ju p. uč. Petra Keresztesová.

  Po prvýkrát súťažili žiaci i v španielskom jazyku a Laura Tlčinová v 2. kat. prevzatá tvorba obsadila 1. miesto a Lea Lábadiová 2. miesto. Pripravila ich p. uč. Vanesa Kosztolányiová.

  Máme veľkú radosť z úspechov našich žiakov, súťažiacim blahoželám a držím palce v celoštátnom kole.  

  Ďakujem kolegyniam T. Valachovej, O. Matejčuk, M. Žikavskej, V. Kosztolányiovej, P. Keresztesovej a Z. Valkusovej za prípravu žiakov na Jazykový kvet. Ďakujem i rodičom za pomoc pri príprave rekvizít.

  Dr. Marta Bystrická

 • Stavanie mája

  Máj, máj, máj zelený..

  Stavanie mája patrí k pekným jarným zvykom, na ktorý nezabúdame ani v ŠKD Slniečko.

  Od dnešného dňa zdobí aj náš školský areál máj, ktorý nám dnes chlapci postavili za sprievodu krásnych ľudových piesní.

  Vych. ŠKD.

 • EXPERT – geniality show

  Devätnásť šikovných žiakov našej školy sa ešte v novembri zapojilo do celoslovenskej súťaže Expert geniality show.  Žiaci 5. a 6. ročníka si otestovali svoje vedomosti v kategóriách Päť jazykov kultúry a Ako funguje svet. Siedmaci, ôsmaci a deviataci mali možnosť vybrať si dve témy zo šiestich súťažných kategórií: Tajomstvá prírody, Do you speak English?, Svetobežník, Góly-body-sekundy, Od Dunaja k Tatrám a Mozgolamy. Kto sa zaradil medzi 25% najúspešnejších v niektorej zo súťažných kategórií, získal diplom Expert na tému. Našimi expertami na tému Ako funguje svet sa stali Andrej Barkóci (5.A) a Ester Sedmáková (6.C). S kategóriou Tajomstvá prírody si najlepšie poradil Patrik Polák zo 7.B. V oboch zvolených kategóriách sa výborne darilo Dominikovi Remiašovi (8.B) expertovi na tému Do you speak English? a Mozgolamy. Ferdinad Pethő zo 7.B získal diplom v kategórii Tajomstvá prírody a Do you speak English?

  Na Hradnej však máme aj TOP EXPERTOV - žiakov, ktorí sa zaradili medzi 100 najúspešnejších riešiteľov na Slovensku: Ferdinand Pethő (25. miesto), Dominik Remiaš (38.), Patrik Polák (67.) a  Ester Sedmáková (75. miesto).

  Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a želáme veľa entuziazmu v ďalšom štúdiu

  Hana Kollárová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hradná 22, Nové Zámky
  Hradná č.22 Nové Zámky

 • Riaditeľka: 035/6416066
  0901 702 328

  Sekretariát: 035/6416057

  Ekonómka: 035/6416067

  Výchovný poradca: 035/3810070

  Špeciálny pedagóg: 035/3810063

  Vedúca školskej jedálne: 035/6416056

Fotogaléria