• 😋😋😋

• Dnešné prekvapenie od Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej  komory pre žiakov 1. stupňa. Potešilo❤️. Ďakujeme🥰

• Plavecký kurz 🏊‍♂️

• Žiaci 4.A a 4.B triedy v pondelok začali plavecký kurz na plavárni. 🏊‍♂️Všetci boli veľmi šikovní.😃

Pod vedením skúsených trénerov sa učia rôzne plavecké štýly a zároveň si zdokonaľujú svoju kondíciu.👌💪

• Hotelovka junior futsall cup

• Dnes sme sa zúčastnili 4. ročníka Hotelovka junior futsall cup. Nenašli sme premožiteľa a domov sme si priniesli najkrajší pohár a najcennejšie medaily. Najlepším hráčom bol vyhlásený náš Filip Pécsi, a to zaslúžene. Poďakovanie však patrí všetkým chlapcom, ktorí na palubovke nechali srdce, menovite: Lucas Lovász, Daniel Elias, Filip Pécsi, Daniel Halász, Samuel Balogh, Daniel Michlík, Patrik Keresztés, Viktor Václav. Poďakovanie patrí aj SOŠ hotelových služieb a obchodu za skvelú myšlienku a organizáciu.

• Turistický krúžok

• Po roku sme sa opäť zišli v hojnom počte a skvelej zostave. Tentokrát trocha netradične, nakoľko počasie nám veľmi neprialo. Náš prvý výlet sme odštartovali v našom hlavnom meste – Bratislava. I keď to nie je horská turistická oblasť, k pozeraniu je tam určite viac než dosť. V Bratislave sme si zvolili tri miesta, ktoré by každý správny turista nemal vynechať. Ako prvé miesto sme si zvolili hrad Devín. Hrad bol historicky svedkom slávy aj pádu Veľkej Moravy, prvých slovanských predkov na Slovensku. Z krásnych skalných výhľadov sme mali možnosť vidieť i sútok Dunaja a Moravy. Pekné turistické miesto s miernym stúpaním, ktoré zvládne takmer každý bez problémov. Ako druhé miesto sme navštívili vyhliadkovú vežu UFO, odkiaľ sme mali možnosť vidieť Bratislavu ako na dlani. I keď sme boli trošku sklamaní, že sme si to nemohli vyšliapať pešo po schodoch, lebo schodisková časť bola pre verejnosť uzavretá, tak sme využili možnosť sa vyviesť výťahom až hore. A nakoniec sme navštívili miesto, ktoré sa pri návšteve Bratislavy vynechať ani nedá, náš majestátny Bratislavský hrad. Tento hrad sa vyníma na kopci 80 m nad Dunajom a je už po stáročia symbolom Bratislavy. Všetky 3 miesta majú za sebou kus histórie, niektoré viac, niektoré menej, avšak všetky sú niečim výnimočné. Máme za sebou deň plný turistiky, krásy, pohody, zábavy a možno i nových priateľstiev. Ďakujeme všetkým našim deťom, ktoré prežili tento pekný deň s nami. Už sa tešíme na ďalší výlet s vami.

Krásny zvyšok víkendu Vám prajú- učitelia Micsinaiová a Bresťák.