• Informatika+biologická olympiáda=pexeso

• Na informatike sa dajú prepojiť nielen medzipredmetové vzťahy, pomohli sme si dokonca aj s prípravou na olympiádu. Chlapci zo 7.B v rámci práce s tabuľkou vo Worde vyhľadávali fotografie živočíchov, o ktorých sa tento rok učia žiaci pripravujúci sa na olympiádu. Vyrobili im pomôcku vo forme pexesa, kedy je jedna fotografia označená slovenským a druhá odborným latinským názvom živočícha.

Z. Valkusová

• Ako začať nepríjemnú konverzáciu v náročnej situácii

• Čoraz častejšie sa v praxi stretávam s podobnými otázkami. Ako začať nepríjemnú konverzáciu? Ako komunikovať so žiakom, dieťaťom v prípade nejakej zložitej, náročnej situácii? Veľakrát zvolíme nevhodný postup, alebo dokonca nás prepadne strach a konverzácií sa radšej vyhneme. V bežnom živote sa často stretávame s hádkami, konfliktami, rôznymi záťažovými situáciami. Je veľmi dôležité, ako k nim pristupujeme a aké riešenia zvolíme. Hlavným kľúčom je otvorená komunikácia, aktívne počúvanie druhej osoby a tiež prebratie zodpovednosti za svoje konanie. Nenúťme ľudí, deti riešiť konflikty rýchlo, ale dajme im priestor a čas na to, keď budú sami pripravení s nami o probléme hovoriť. Neuveríte ako trpezlivosť a pochopenie otvára komunikačné dvere i naše možno veľakrát ubolené srdce.

Vaša školská psychologička :)

• Návšteva knižnice

• Trieda 1.b dnes strávila zaujímavé a poučné chvíle v knižnici. Zážitkovou formou si deti vypočuli a zahrali rozprávku a potom si požičali krásne knižky. Všetci sa už tešia na ďalšie stretnutie s vílou Knihomilou.

p.uč. Porubská

• 🦉🦅Kŕmidlá pre vtáčiky🦅🦉

Dnes sme v ŠKD pripravili kŕmidlá pre vtáčiky. Porozprávali sme sa, prečo sú pre ne v zime dôležité kŕmidlá, čo môžu a čo nemôžu jesť. Kŕmidlá sme zavesili na stromy v našom sade a veríme, že sa nám vtáčiky na jar odvďačia čvirikaním, spevom a svojou prítomnosťou.

Vych. ŠKD 🌞

• Kyberšikanovanie

• V spolupráci s ROS v Nových Zámkoch sa na našej škole uskutočnila pre žiakov 6. a 7. ročníka interaktívna beseda na tému Kyberšikanovanie. Mgr. Michal Horváth zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva z Bratislavy, sa rozprával s našimi žiakmi o bezpečnosti používania sociálnych sietí a o kyberšikanovaní na sociálnych sieťach. Cez príklady zo svojej praxe usmernil žiakov, ako majú reagovať na nevhodné správy a komentáre na sociálnych sieťach, na koho sa majú obrátiť v prípade otázok a pomoci. Táto interaktívna prednáška bola veľmi poučná nielen pre našich žiakov, ale aj my odborní zamestnanci, sme sa dozvedeli niečo nové. Veľmi pekne ďakujeme Mgr. Jarmile Veselkovej z Regionálneho osvetového strediska v Nových Zámkoch za sprostredkovanie tejto zaujímavej besedy.

Mgr. Monika Pintérová, sociálna pedagogička,  koordinátorka prevencie drogových závislostí a iných sociálno-patologických javov

• 🌞VITAMÍNOVÉ POPOLUDNIE V ŠKD🌞

• Najmä v chrípkovom období je prísun vitamínov veľmi dôležitý. V ŠKD si deti pripravili skvelé vitamínové bomby vo forme ovocných špízov. Aktivita bola plná zábavy, príprav a ochutnávkou kreatívnych špízov.🍎🍇🍌🥝🍓🍊🍏
            Vych. ŠKD Slniečko

• Svaly z plastelíny v 7.C

• Pozrite sa, ako siedmaci vytvárali z plastelíny stavbu svalu – od najjemnejších svalových vlákienok cez vlákna a snopce až po samotný sval. Niektorí  znázornili aj pripojenie svalu šľachou ku kosti.

ZVS