• Valentínsky Disco maratón❤️💃🏿🕺🏻🎼🎤

• Žiaci 5. - 6. ročníka sa 15.2.2024 zúčastnili 2.ročníka Valentínskeho disco-maratónu 💃🏿🕺 Tematicky vyzdobená jedáleň bola plná hudby, tanca a zábavy. O hudbu sa postaral náš školský DJ pán učiteľ Gabi, ktorý rozprúdil zábavu okamžite po príhovore p.riaditeľky. Jedáleň sa premenila na tanečný parket, kde si žiaci poriadne zatancovali. Zábavu spestril stoličkový a metlový tanec. Nechýbala ani fotostena a bohatá tombola. Všetci žiaci odchádzali domov príjemne unavení, s úsmevom na tvári a spomienkami na skvelý večer plný zábavy a radosti.

Ped. asistentky Daniela, Mirka, Katka a p. učiteľ Gabi

Foto zdroj: ped.asistentka M.Malá

• Najlepší zo školských kôl predmetových olympiád

• Tento týždeň sa skončili posledné školské kolá predmetových olympiád. Žiaci, ktorí sa do súťaží zapojili, usilovne pracovali pod vedením svojich vyučujúcich. 14.2.2024 sme ocenili víťazov zo školských kôl.

Ocenení boli víťazi anglickej a nemeckej olympiády, biologickej, geografickej a dejepisnej olympiády.

Ďakujem vyučujúcim za prípravu i organizáciu súťaží.

Všetkým zúčastneným ďakujem a víťazom ešte raz blahoželám.

Bystrická

• OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

• O zanietených žiakov pre históriu nie je ani na našej škole núdza. Dňa 5.2.2024 sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády na ZŠ Nábrežná v Nových Zámkoch.

A máme sa čím pochváliť 😊 Naši žiaci v nej dosiahli vynikajúce výsledky- všetci skončili ako úspešní riešitelia.

Alex Legutka (9.D) obsadil krásne 2. miesto v kategórii C a postupuje do krajského kola.

Náročná súťaž pozostávala z troch častí- monotematickej zameranej na tému „Hrady a zámky na Slovensku.“ Druhú časť tvorili otázky z príslušného učiva danej  kategórie a v tretej časti boli obsiahnuté otázky z regionálnej histórie.

Veľké poďakovanie patrí žiakom, ktorí boli úspešnými riešiteľmi:

Nela Kucserová (6.B), Margaréta Mančíková (6.C),  Ester Sedmáková (7.C), Andrea Rišková (7.C),  Lujza Vadkerti, (8.A),  Maximilián Marenčík (8.A), Daniel Alan Maďar  (9.A)

Všetkým našim žiakom blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Alexovi Legutkovi prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

M. Pániková

• Hudobno-dramatické predstavenie: O ZVEDAVEJ AMÁLKE

• Učenie hravou formou? “Zvedavá Amálka, ktorá chce vedieť viac”, nám to predviedla v plnej paráde.

Žiaci 1.A a 1.C triedy navštívili Krajské osvetové stredisko v Nitre, kde sa zúčastnili interaktívneho hudobno-dramatického predstavenia pre prvákov k šlabikárovej knižke A ako AMÁLKA, R ako ROZPRÁVKA. Žiaci boli aktívne zapájaní do predstavenia. Spievali, tancovali, hrali na rytmické nástroje a pracovali v skupinách. Žiakom sa predstavenie veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá.

Pani učiteľky Mgr.Eleonóra Vargová a Mgr.Tamara Borbélyová

• Valentínska pošta

• Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe objatí alebo pohladení, pekných slov od blízkeho človeka. Prečo, teda aspoň jeden deň v roku, neprežívať lásku ešte intenzívnejšie? Žiaci našej školy sa aj tento rok aktívne zapojili do slávenia sviatku Svätého Valentína. Svoje valentínske priania pre svojich kamarátov a kamarátky mohli vhadzovať do pripravených krabíc. Dnes, na sviatok Svätého Valentína bola valentínska pošta doručená svojim adresátom. A nielen naši žiaci, ale aj pani učiteľky, pani riaditeľka, pani upratovačky, ale taktiež pani kuchárky dostali krásne valentínske pozdravy.

Za organizačný výbor: Mgr. Pániková, Mgr. Pintérová, Mgr. Eliašová

• ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

• 13.2. sa konal pre žiakov 7.-9.ročnìka Valentínsky ples. Celým večerom ich sprevádzal DJ  Igor Czuczor, ktorý sa postaral o dokonalú tanečnú zábavu. Nechýbala ani bohatá tombola, program a voľba kráľa a kráľovnej plesu. Pre všetký to bol nezabudnuteľný zážitok.

• Vďaka knižnici zažili deti dobrodružstvá v magickom svete Harryho Pottera

• V piatok (9. februára) -  sa kolektív 4.C premenil na triedu malých čarodejníkov. Knižnica im pripravila magický program plný úloh, hádaniek, kúziel a tvorivosti. Bol to naozaj skvelý zážitok a v knižnici mali premyslené všetky detaily. Deti boli zatriedené do fakúlt, do ktorých ich roztriedil triediaci klobúk z Rokfortu. Napokon spoločnými silami našli Kameň mudrcov a zachránili tak Rokfort (knižnicu) od temných síl čiernej mágie.
            Ďakujeme kolektívu knižnice za pekné darčeky a ešte krajší program.

P.uč. Kucharovič Dibusová

• Víťazky školského kola biologickej olympiády E

• Tento rok sa biologická olympiáda E – Poznaj a chráň prírodu svojej vlasti – zaoberá biotopom vôd.
            V odbornosti zoológia sa náročnej príprave venovali Martina Šimová a Andrea Rišková. Na školskom kole súťaže, ktorá sa opäť konala online, podali výborné výsledky, obe dosiahli úspešnosť 90% v testoch, a naviac v úplne rovnakom čase, čím sa obe stali úspešnými riešiteľkami a víťazkami.
            Našu školu budú reprezentovať na okresnom kole a my im budeme držať palce.

ZVS