• Jarné tvorivé dielne

• S prichádzajúcou jarou a Veľkou nocou sme dnes navštívili tvorivé dielne v ROS Nové Zámky. Deti si mali možnosť vyzdobiť veľkonočné kraslice, či upliesť korbáč.
            Privítali nás milé tety a ujo, ktorí sa  nám venovali.
            Odniesli sme si krásne darčeky a cestou si užili peknú jarnú prechádzku mestom.

Deti III.C triedy s pani uč. Zuzkou a pani as. Tímejkou

• Vytrvalosť =🥇

• Ninka Ďurinová, žiačka 5.A triedy, je nielen výborná študentka, ale aj šikovná plavkyňa. Tento víkend sa v Nových Zámkoch konali preteky v plávaní, kde sa Ninke podarilo obsadiť 1. a 2. miesto. Za veľmi krátky čas sa vypracovala medzi, najlepších plavcov vo svojej kategórii. A ako Ninka sama povedala:" Mám zlato, neverila som, že to dokážem, ale snažila som sa a oplatilo sa!"

Ninka, gratulujeme!

tr.uč. K.Liptáková

• Skúšky na získanie NEMECKÉHO JAZYKOVÉHO DIPLOMU - SPRACHDIPLOM🏅

• Naši deviataci majú prvé skúšky v tomto roku za sebou. Dňa 13.3. 2024 sa uskutočnila písomná časť skúšky DSD I, ktorá pozostávala z čítania, počúvania s porozumením a písania slohovej práce. Predpokladáme, že sa žiakom skúšky vydarili, odchádzali domov s úsmevom na tvári. Onedlho ich čaká Testovanie 9, ústne skúšky DSD a prijímacie pohovory na stredné školy. Držíme im palce.

Ďakujem učiteľkám nemeckého jazyka PaedDr. Petre Keresztesovej a Mgr. Márii Žikavskej za prípravu žiakov i organizačné zabezpečenie skúšok.

M. Bystrická

• Víťaz okresného kola 65.ročníka FYZIKÁLNEJ OLYMPIÁDY

• Dňa 13. marca sa uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády. Našu školu reprezentoval v kategórii  F Patrik Vrba, žiak 8.A triedy. K našej veľkej radosti si počínal  vynikajúco. Stal sa víťazom okresného kola, obsadil 1. miesto. Paťo sa zapája aj do iných súťaží, je svedomitý a zodpovedný. Prajeme mu veľa ďalších úspechov!

Zároveň ďakujem kolegyni Lucii Rozsnyóovej za prípravu žiaka.

Bystrická

• Turistický krúžok

• V marci sme opäť odštartovali našu sezónu turistických výletov. Prvý výlet smeroval do malebného mestečka Modra. Našim dnešným cieľom bola rozhľadňa Veľká homoľa. Výstup zo Zochovej chaty na vrchol Veľkej homole je bežnou malokarpatskou túrou zväčša po lesných cestičkách. Svedčí o tom aj množstvo turistov, ktorých sme tu stretli. Ide o veľmi príjemnú prechádzku, hoci s kratšími stupákmi, ktoré sú najmä v závere výstupu. Celkovo však túra zo Zochovej chaty nie je náročná a naši malí turisti ju bez problémov zvládli. Veľká homoľa je jeden z vyšších vrcholov v rámci Malých Karpát s výškou cez 700m. Je tak jedným z 11 malokarpatských vrcholov, ktorý presahuje túto hranicu. Počasie nám prialo a prežili sme jeden krásny deň, čo nám potvrdili spokojné úsmevy našich detí.

Zroj: p.uč. L. Micsinaiová a p.uč.Bresťák

• Úspech našich folkloristov

• Dnes sa školský FS Ratolesť zúčastnil celoslovenskej postupovej súťaže Vidiečanova Habovka. V súťaži sme si vyspievali niekoľko ocenení. Spevácka skupina v zložení Lucka Patyiová, Ninka Pavlovičová, Lianka Kováčová, Gretka Haládiková, Ninka Ďurinová, Karolinka Cagáňová, Linduška Szegediová, Leuška Horváthová, Radka Povodová a Emmka Turanová si vyspievali zlaté pásmo a postup do krajského kola.

Linduška Szegediová v kategórii sólisti - zlaté pásmo a postup do krajského kola.

Lianka Kováčová a Lucka Patyiová v kategórii sólisti - strieborné pásmo.

Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu. A prajeme veľa úspechov v krajskom kole.
            Zdroj: Mgr. M. Haládiková, Mgr. K. Szegediová

• Divadelné predstavenie PIPI DLHÁ PANČUCHA

• Dňa 15.3. sa žiaci 1. - 4. ročníka zúčastnili veselého predstavenia Pipi Dlhá Pančucha. Mala neuveriteľne červené vlasy a dva najcopatejšie copy. Tvár posiatu pehami, ktoré boli krásne ako hviezdy na oblohe. Bol to príbeh neobyčajného dievčaťa spracovaný na motívy románu A. Lindgrenovej, ktoré videlo realitu života očami vlastnej fantázie, pomocou ktorej sa ocitala vo veľmi špecifických situáciách charakteristických hravosťou, veselosťou, ba až dojemnou ľudskosťou. Inscenácia bola obohatená pohybovo-tanečnými prvkami a veselými hudobnými motívmi. Hravé a veselé predstavenie plné smiechu a dobrej nálady sa skončilo obrovským potleskom.

Foto zdroj: actores.sk