• Úspešná v biológii na krajskom kole

• Posterová časť biologickej  olympiády kategórie C umožňuje deťom vybrať si ľubovoľnú biologické tému a  výsledky svojho výskumu či experimentov spracovať formou posteru plus vypracovať správu, pričom najdôležitejšou časťou  súťaže je   samotné obhájenie práce pred porotou a publikom.

Adelka Tóthová z 9.B na krajskom kole biologickej olympiády  v Nitre prezentovala svoj výskum o význame snov a stala sa úspešnou 😊

ZVS

• 📚📖 Marec - mesiac knihy v ŠKD🌞

• Marec sa už odpradávna spája nielen s príchodom jari, obdobia, kedy sa znovu prebúdza príroda a kvitne vo svojej plnej kráse, ale aj s neutíchajúcim zdrojom vedomostí a informácií a to knihami. Aj tento rok sme sa v ŠKD venovali výrobe vlastných kníh. Deti si vyskúšali rolu spisovateľov a ilustrátorov. Vlastnoručne zhotovené knihy boli pokrstené a prezentované v triednych kolektívoch.

vych. ŠKD Slniečko 🌞

• Hravo na Hradnej - Zábava s funtronic a pokusy

• Posledné stretnutie s predškolákmi bolo naozaj výnimočné. Deti sa na chvíľu stali malými vedcami v našom laboratóriu 🤓, rýchlobežkami na Funtroniku🏃. Veríme, že sa deťom a rodičom u nás páčilo.❤️

Tešíme sa na ďalšie stretnutie, ktorým už bude zápis do 1. ročníka v dňoch 8.4. a 9.4.2024. ❤️

Foto zdroj: L.Vaďovská

• Veľkonočná Viedeň

• Nakoľko naša škola poskytuje deťom možnosť učiť sa aj mimo lavíc,  21.3.2024 navštívili žiaci 7.a 8.ročníka Viedeň.Prvou zastávkou bol Haus des Meeres (Dom mora). Deti sa oboznámili s morskou faunou,ktorá sa na biológii bežne neučí. Pozreli si aj tradičné veľkonočné trhy,  historické budovy,precvičili si komunikáciu v nemeckom jazyku a sladkú bodku za krásnym jarným dňom urobila návšteva čokoládovne v Kitsee.

Foto zdroj: Mgr.T. Valachová

• Kontrolný deň - zdravý chrbátik 🤸‍♀️

• 🧘‍♂Fyzioterapeutka Lenka Čížiková z OZ Za zdravší život dnes prvákom vyšetrila držanie tela a vyhodnotila zakrivenia chrbtice .
            Žiaci z 2.C zacvičili zimnú zostavu cvikov pre zdravý chrbátik 🤸‍♀, ktoré cvičia na telesnej výchove.
            Ďakujeme ♥ Lenke za pochvalu a inšpiráciu a tešíme sa na jej ďalšiu návštevu.

Zdroj: Mgr. J. Micsinaiová

• Ponožková výzva 🧦🧦🧦

• Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom tejto výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom a zapojiť ich do spoločnosti. Aj na našej škole sa pravidelne zapájame do "ponožkovej výzvy" a preto sme si v tento deň dali rôzne ponožky – farebné, rozdielne, jednu dlhú, jednu krátku, rôznych vzorov a šírili sme povedomie o tom, že práve ľudská individualita robí tento svet krásnym, pestrejším, zaujímavejším, inšpirujúcim.
            Ďakujeme všetkým, že ste sa zapojili.

Zdroj: Mgr. Monika Pintérová, sociálna pedagogička

• Tvorivé dielne 3.D

• Dnes 20.3. sme si  vyrobili krásne korbáčiky a veľkonočné vajíčka na jarných tvorivých dielňach v ROS. Pozreli sme si aj fotogalériu a tvorbu Farebného sveta detí. Ďakujeme pekne milému tvorivému tímu za túto možnosť.

Zdroj: Mgr.Grunská

• Okresné kolo geografickej olympiády

• Dňa 12.3.24 sa žiaci Maxim Hadina, Andrej Barkóczi, Peter Vido, Lukáš Cseri a Patrik Polák zúčastnili okresného kola geografickej olympiády. Všetci žiaci sa svedomito pripravovali, strávili hodiny prácou navyše a o tom svedčí aj to, že boli všetci úspešní. Ja im k tomuto úspechu gratulujem a verím, že ich geografia bude baviť aj naďalej.

R. Sádovská