• Divadlo Paradox

• Divadlo Paradox so svojimi detskými hercami predviedlo úsmevný a moderne podaný príbeh rozprávkovej postavy Janka Hraška. Žiaci 2.,3.a 4. ročníka sa príjemne pobavili a na predstavení držali palce našim herečkám - Sofii Szilágyiovej a Melise Chrenkovej.

p.uč. Porubská

• Krajské kolo súťaže folklórnych súborov,,Vidiečanova Habovka".

• Dnešný deň bol pre školský folklórny súbor Ratolesť veľmi úspešný. Súbor si odniesol zo súťaže zlaté pásmo v kategórii spevácke skupiny a strieborné pásmo v kategórii sólisti speváci, kde nás reprezentovala Linduška Szegediová z 3.C. Ďakujeme!

p.vych.Haládiková

• Úspešný riešiteľ krajského kola chemickej olympiády

• Žiak našej školy, Patrik Vrba sa ako víťaz okresného kola zúčastnil 18. apríla krajského kola chemickej olympiády v kategórii D, kde úspešne reprezentoval náš okres.

Ďakujem Paťkovi za jeho svedomitú prípravu a prácu navyše.

Prajem mu veľa ďalších úspechov !

Ľubica Lakóová

• Semifinálové kolo McDonalds Cupu

• Semifinálové kolo McDonalds Cupu vo futbale žiakov sa aj s našou účasťou uskutočnilo v Šuranoch. Po nešťastne  prehratom 1.zápase s Komjaticami 1:2 už ďalšie zaváhanie nepripustili a výhrami nad Šuranmi 4:0 a Dolným Ohajom 5:1 si zabezpečili postup do finále, ktoré bude v utorok tiež  v Šuranoch.

Zostava: Z. Blašková, N. Hlinková, T. Sordel, J. Lubušký, A. Bresťák, A. Vizy, A. Janček, V. Varga.

Mgr.J. Hrabovszki

• Krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 25.4.2024 sa uskutočnilo krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťažiaci predviedli naozaj prvotriedne výkony. Našu školu reprezentovala víťazka okresného kola 2.kategórie v prednese poézie Barborka Bíziková zo 6.A. Aj napriek neumiestneniu v tomto kole, predviedla Barborka fantastický výkon, ktorý ju určite posunul vpred a už teraz sa tešíme na jej ďalšie úspechy.

P.uč. Kucharovič Dibusová

• VYBÍJANÁ

• Finále: Okresné kolo 🤾‍♀️🏐

🥈2. miesto

Žiačky našej školy 25.4. odohrali ťažké zápasy. Podali výborný kolektívny výkon, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy:

S. Vadkerti, S. Véghová, V. Hangya, L. Juhásová, Z. Vavríková, M. Šimová, M. Opálená, N. Mytniková, E. Sedmáková, L. Hajmasy, M. Marhevková, V. Harišová.

Naše výsledky:

Hradná - Mojzesovo 18 : 12

Hradná - Nábrežná   13 : 12

Hradná - Štúrovo      13 : 18

• Krajské kolo gymnastického štvorboja dievčat

• V utorok 24.4.2024 sa v Ludaniciach uskutočnilo krajské kolo gymnastického štvorboja dievčat. Naše dievčatá predviedli výborné zostavy a obsadili konečné 3.miesto. O tento úspech sa zaslúžili: Linda Laczková, Nina Terchová,  Chloé Vörös, Hana Vadkerti, Tamara Popracová a  Anna Liptáková. Blahoželáme!

Mgr.Ján Hrabovszki

• Postupujeme na krajské kolo v biologickej olympiáde E

• Na okresnom kole biologickej olympiády kategórie E – tento rok zameranej na živočíchy vôd a ich okolia -  nás tento rok reprezentovali spolužiačky zo 7.C Martinka Šimová a Andrejka Rišková.  Súťažili v identifikácii druhov a  odbornom teste; súčasťou hodnotenia bola aj zbierka živočíchov. Obom sa vyplatila niekoľkomesačná príprava:  Martinka odchádzala so zlatou medailou a Andrejka so striebornou 😊

Dievčatá si neoddýchnu, čaká ich ďalšie učenie a musia si poradiť aj s ďalšou časťou povinnou na krajskom kole, ktorou je správa z pozorovania.

Držte im spolu s nami palce 14. mája na krajskom kole.

Z. Valkusová

• Domčeky pre hmyz

• Dňom Zeme sa inšpirovali aj deti vyšších ročníkov. V našej školskej dielničke žiaci zo 7. a 9. ročníkov vyrobili domčeky pre hmyz. Materiál na výrobu sme si zväčša nazbierali na školskom dvore. Korpus bol zostrojený z odpadového materiálu. Spestrili sme si tým hodiny Techniky, ktoré boli zábavné a zároveň aj náučné.

p.uč. Micsinaiová

• ENVIROworkshop

• Naše aktívne siedmačky Andrea Rišková a Martina Šimová v stredu 24. apríla 2024 zastupovali našu školu na workshope „Envirofriendly prístupy v činnosti a práci mládežníckeho parlamentu“, ktorý sa konal v Stredisku environmentálnej výchovy Dropie v  Zemianskej Olči. Spolu s ďalšími žiakmi základných i stredných škôl sa na úvod dozvedeli mnoho zaujímavostí zo života chráneného dropa fúzatého, následne riešili „klímasmerovku“ (osemsmerovku s ekologickými / ekonomickými pojmami) a na záver si zahrali rolovú hru o klíme – počas rozhovorov s ďalšími postavami zisťovali, koho zmena klímy ovplyvní najnegatívnejšie, na koho zatiaľ vplýva neutrálne a kto, naopak, zo zmeny klímy profituje. V závere hry si vybrali pocitové kartičky a zaradili sa do skupín podľa pocitov.

K workshopu patrila prehliadka areálu SEV – nakoľko nám však počasie neprialo, bola kratšia. Ani to však nevadilo, pretože naše dievčatá sa vyjadrili, že to bol veľmi pekný deň 😊

Z. Valkusová