• Pyžamové čítanie

• Pri príležitosti marca - mesiaca knihy, sme sa dňa 26.3. stretli v škole aj podvečer. V pyžamku, s obľúbenou knižkou v rukách a so svetielkami  sme strávili zaujímavý večer. Čítali sme si, rozprávali sme sa, naučili  sme sa nové veci a radosť nám urobila aj výborná krupicová kaša. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné čítanie...

Mgr. Z.Ďurinová

• Hvezdáreň

• Dňa 26. marca 2024 mali naši štvrtáci možnosť spoznávať vesmír a našu Zem počas zaujímavej návštevy planetária a hvezdárne v Hurbanove. Pozreli sme si krátky film o vzniku a histórii hvezdárne a film o vesmíre. V planetáriu s polguľovou kupolou, ktoré predstavuje nebeskú sféru sme pozorovali obraz nočnej oblohy, modely planét, mesiacov a komét pohybovať sa v medziplanetárnom priestore. V rámci expozície múzea sme videli aj zbierku astronomických, meteorologických a geofyzikálnych prístrojov zakladateľa hvezdárne Mikuláša Thegeho Konkolyho. V Heydeho kupole sme si prezreli špeciálny ďalekohľad, ktorým sa  pozoruje Slnko a slnečné škvrny, planéty či iné vesmírne telesá a javy. Nadšení a očarení zážitkami a novými vedomosťami sme sa vrátili do školy.

Mgr. Beáta Makatová

• Burza kníh na Hradnej

• Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou.
            Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi spoločníkov mladých či starších. Pri tejto príležitosti sa dnes na našej škole konal už tretí ročník „Burzy kníh“. Do akcie sa zapojilo mnoho žiakov, o čom svedčí aj rekordný počet predávajúcich kníh – viac ako 830 kusov.

Všetkým zúčastneným z celého srdca ďakujeme.

Mgr. Pániková, Mgr. Pintérová

• Športový aerobik

• Dňa 23.3.2024 dievčatá zo športového aerobiku Gymnastického klubu Nové Zámky absolvovali súťaž v Nitre. V súťažnej kategórii level 2 zo základného programu reprezentovali klub aj 3 žiačky našej školy a to Tamara Popracová (4.C), Anna Liptáková (2.B) a Karolína Cagáňová (5.A). Dievčatám sa podarilo v skupinách obsadiť pekné 2. miesto.

P.učiteľka M.Kucharovič Dibusová

• Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 25.03.2024 sa v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali dve recitátorky. Konkurencia bola naozaj veľká. Zoja Orvošová z 3.C - v prvej kategórii v prednese poézie obsadila krásne 3. miesto. Barborka Bíziková zo 6.A - v druhej kategórii poézie si vysúťažila úžasné 1. miesto, ktoré jej zabezpečilo postup a reprezentáciu školy v krajskom kole súťaže.
            Obom dievčatám blahoželáme a ďakujeme im za fantastickú reprezentáciu. Dúfame, že v prednese sa im bude dariť i naďalej a budú len napredovať.

Ďalšou súťažiacou a žiačkou našej školy je Zara Danczi z 5.A - ktorá si odniesla zo súťaže 2.miesto v druhej kategórii prózy. Gratulujeme.

P.učiteľka M.Kucharovič Dibusová

• Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia

• Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami žiaci.

Čakajú na vás kvalitné kúsky na šport i bežný deň v pestrom farebnom výbere.

Ponuku nájdete na tomto linku:

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 2.4.2024.

Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

• TOTO NÁS  BAVÍ  - Laura a výtvarné umenie

• Hádanka: ktorá deviatačka plánuje na strednej škole študovať reštaurátorstvo, maľuje a kreslí každý deň, má neskutočný talent, hoci začala kresliť až ako desaťročná a CVČ navštevovať až v dvanástich rokoch, jej obľúbená technika je ceruzka / suchý pastel / gvašové farby?

Odpoveď: naša Laura Gábrišová z 9.A

My Laure prajeme, aby nikdy nevyschol prameň jej tvorivosti, aby ju múzy i naďalej navštevovali, a aby rozdávala radosť a nadšenie svojimi prácami každému, kto sa na ne pozrie – tak, ako tomu je u nás na Hradnej.

ZVS

• Máme postup  do krajského kola chemickej olympiády

• Žiaci našej školy,  Patrik Vrba a Veronika Záhorčeková,  sa ako víťazi školského kola,  zúčastnili 14. marca okresného kola chemickej olympiády v kategórii D. Účasť v tejto súťaži preverila ich  vedomosti a nás veľmi teší, že môžeme oznámiť krásne výsledky. Z počtu 26 súťažiacich bola Veronika úspešnou riešiteľkou a obsadila 10. miesto. Patrik získal 4. miesto s postupom do krajského kola. Patrikovi blahoželáme a držíme palce v krajskom kole, kde bude reprezentovať náš okres.

Ďakujem pani učiteľke Ľubici Lakóovej za prípravu žiakov na olympiádu.

• Turistický krúžok

• Druhý výlet s našimi malými turistami smeroval do oblasti Nitrianska Blatnica. Turistickou cestičkou po červenej trase sme najskôr zamierili k Rotunde Sv. Juraja, rímskokatolíckej kaplnke severne od Nitrianskej Blatnice, ktorá patrí medzi najstaršie Rotundy na Slovensku. Po malej prestávke sme pokračovali ďalej po červenej trase smerom k výhľadni. Marhát s výškou 748m je kopec v pohorí Považského Inovca, týčiaci sa k nebu nad Nitrianskou Blatnicou. Turisticky mu veľmi pomohlo vybudovanie rozhľadne na jeho vrchole. Tak sa Marhát „vyšvihol“ z v podstate obyčajného kopca na celkom zaujímavý cieľ turistických výletov. Naši malí turisti si výlet náramne užili, i keď nôžkam sme dali poriadne zabrať. Prešli sme takmer 11km, pričom polovica cesty bola stúpanie do kopca. I napriek vyčerpanosti sa už deti tešia na ďalší výlet.

Učitelia Micsinaiová a Bresťák.

• Veľkonočné tvorivé dielne 🐣🐰

• Ďakujeme skvelým dámam Katke a Janke z Múzea J. Thaina v Nových Zámkoch za úžasné veľkonočné tvorivé dielne 🐣🐰

Šikovní a tvoriví žiaci z 2.C si vlastnoručne vyrobili veľkonočný veniec na dvere.

Mgr. Micsinaiová , Mgr. Boldizsarová